IS't nu in Heiloo "Motel Heiloo "2014 (foto: Dick Slagter) In 1978 was het tijdperk "CafeTolhuis" voorbij. De prijs voor een kopje koffie was inmiddels al aardig gestegen. Het in de loop der jaren uitgebreide hotel-restaurant werd fors verbouwd tot een motel. De familie Veen heefit het motel later overgedaan aan een hotelketen. Eerst kreeg het de naam "Golden Tulip Hotel", nu staat het hotel te boek als "Fletcher Hotel Heiloo". Aan de overkant van het hotel staat in de oostelijke wegberm een hardstenen grenspaal. Deze grenspaal, met op de zuidzijde daarvan "Limmen" en de noordzijde "Heyloo", dateert uit het 3e kwart van de 18e eeuw. De paal is destijds geplaatst om de grens tussen de (voorma- lige) gemeente Limmen en Heiloo te markeren. Bijzon- der is een ornament op de paal, dat kenmerkend is voor de Lodewijk XV-stijl, of Rococostijl. De grenspaal is sinds 12 april 1994 een beschermd provinciaal monu ment. In december 2008 werd de gerestaureerde paal opnieuw geplaatst binnen een hekwerk. lets verderop aan de overkant in de rich ting van Limmen stroomt zomer en winter een kleine beek of "duinrel", de "Limmerbeek". Dit watertje is van historische beteke- nis en kan worden aangeduid als (en misschien het officiele stempel krijgen) van Historische waarde'. Het water van de hoger gelegen strandwal, stroomt naar het lager gelegen gebied in het oosten. Men kan niet genoeg pleiten voor het behoud van de historische waarden van dit grensgebied tussen Heiloo en Limmen. So® 19

Heylooer Cronyck | 2014 | | pagina 21