nitspiiipoori „HllLOO.n gaat niet door. „Ilustende Jager", Een advertentie van 27 maart 1889, alweer in 't Vlie- gend Blaadje", vermeldt vervolgens als eigenaar H. Stooker. Het pand is dan inmiddels weer opgebouwd. En anderhalve maand later, op 18 mei 1889 staat in het Nieuws van den Dag het uitnodigende bericht: 't Cafe „de Rustende Jager", geheel gerestaureerd en na&r den eisch des tgds ingericht, met fraaiefl Tuin, Gymnastisete Tocsfcellen overdekte Kegelbaan, eto. ete., ge* legen op 10 minuten afstanda vaa 't Station, wordt tot hot hou- den van Buitenpartijen be- leefdelijk aanbevolen. Condition billgk. Heiloo, uur van A1 k m a a Afb. 5. Advertentie uit het Nieuws van den Dag, 18 mei 1889 Stooker zal de opvolger van de aan brandwonden bezwe- ken Dekker zijn geweest. We mogen aannemen dat hij ook voor de wederopbouw heeft zorg gedragen. In 1896 lijkt hij er alweer genoeg van te hebben. In oktober van dat jaar wordt in een advertentie in het Algemeen Han- delsblad van 4 oktober 1896 bekendgemaakt dat op 26 oktober en 1 november 1896 de Rustende Jager met erf, doorrijstal, tuin en weiland aan de Straatweg te Heiloo bij opbod en afslag zal worden geveild. Of Stooker toen in moeilijkheden verkeerde is niet dui- delijk, maar daarvoor is dan toch in ieder geval een op- lossing gevonden, want een week later wordt er door Stooker een advertentie geplaatst waarin met kloeke letters wordt vermeld dat de meermalen geannonceerde verkoping van de Rustende Jager niet door zal gaan. De meermalen geannonceerde Verkooping van Cafe „De Rustende Jager", te Heiloo, H. STOOKER. In 1901 is het echter wel raak. Op 15 en 22 januari van dat jaar zal bij opbod en afslag worden verkocht "het vanouds gunstig bekend staande en druk bezochte cafe met vergunning en inventaris, de Rustende Jager, met ruime speelplaats en woning aan de Rijksstraatweg in het midden van het dorp De nieuwe eigenaars werden Evert van der Horst en Sara Wilhelmina Briefjes Koetsveld. Het is bepaald een vruchtbare aankoop geweest want in maart 1902 wer den Evert en Sara verblijd met de geboorte van een drie- ling, te weten Ebbo Gerard, Jan en Nellij Margaretha. In de geboorteaktes staat Evert genoteerd als kastelein. Een aantal jaren geleden reageerde ene Ebbo van der Horst geboren in 1926 te Heiloo op de verhalen in het boek "Vaders achter het behang". Hij was een zoon van Ebbo Gerard, een van de drieling, geboren in 1902. Hij schreef: Mijn naam is Ebbo van der Horst, geboren 1926, destijds wonend aan de Nicolaas Beetsweg. Mijn grootvader was rond 1900 de uitbater en de kastelein van "De Rustende Jager". Die grootvader was Evert van der Horst. De stoomtram In 1897 werden Haarlem en Alkmaar verbonden door een stoomtram (opgeheven in 1923). Het traject van de tram liep over de Kennemerstraatweg. In Heiloo was een halte van de tram. De opening der etoonitram Haarlem— Alkmaar. rocr bet traject ran BeverwUk naur Alkmaar, zal Zondag, 14 Februari, gescnieden. Dagelijks worden ou proefritten gohouden. Afb. 7. Bericht in het Rotterdamsch Nieuwsblad, februari 1897 De voormalige eigenaar van de Rustende Jager, Stoo ker, heeft bij de aanleg van deze trambaan in samen met de eigenaar van de Onderneming (later De Oude Her- berg), de heer Ruiter, nog bezwaar aangetekend tegen de aanleg ervan. De lindebomen die de wandelaars tij- dens het rusten beschutting boden tegen de zon zouden volgens hen door die aanleg schade kunnen oplopen. Het verzoek was tevergeefs, maar de bomen hebben het wel gered. Maar het rijden met de tram was niet zonder gevaar. Drie dagen na de opening, op 18 februari, ge- beurde er al een ernstig ongeluk bij Castricum. Afb. 6. Advertentie in het Algemeen Handelsblad, november 1896 5

Heylooer Cronyck | 2013 | | pagina 7