OORD De uitgave van de Heylooer Cronyck die voor u ligt be- gint met het artikel 'De huiskamer van Heiloo'. Bij veel lezers zal de Rustende Jager nog herkenning oproepen, maar waarschijnlijk zullen ook veel lezers deze voorma- lige karakteristieke plaats in Heiloo niet kennen. De laatsten zullen zich erover verbazen dat op de plek van het kille politiebureau, in zekere zin, vele jaren het hart van Heiloo heeft geklopt. Mary Sanstra-Veenis en Jan de Gruijter hebben veel onderzoek verricht en zijn ver terug gegaan in de tijd om de eerste vermelding van een horecagelegenheid op deze plaats te ontdekken. Als vervolg op het artikel in de uitgave van de Cronyck van augustus/september 2013 wordt nu, in het derde deel over de crisisjaren in de vorige eeuw, de aanleg van de Kanaalweg en de Zeeweg behandeld. We maken he- den ten dage met een vanzelfsprekendheid gebruik van deze wegen. Het artikel geeft aan dat de plannenmakers en vooral de werkers bij de aanleg van de weg grote in- spanningen hebben moeten leveren om tot deze uitbrei- ding van het wegennet in Heiloo te komen. Zoals jaarlijks gebruikelijk verrast de Historische Ver- eniging Oud Heiloo haar leden aan het eind van het jaar met een presentje. Dit jaar is dat een wandelkaart van Heiloo uit circa 1920. De redactie van de Cronyck be- steedt aandacht aan de negen plaatsen in Heiloo die toen in de ogen van de uitgevers interessant waren. U kunt voor u zelf nagaan, in het Heiloo van nu, of het dezelfde of andere plekken zijn die u als bijzonder of bezienswaardig zou aanduiden. Enkele korte artikelen completeren deze uitgave van de Cronyck, waaronder een recensie van het onlangs uitge- komen boek 'Heiloo onder dak'. Evenals in de tweemaal per jaar verschijnende Cronyck wordt in dit boek een deel van de geschiedenis van Heiloo geboekstaafd. In beide gevallen worden de uitgaven gei'llustreerd met tal- rijke foto's of andere afbeeldingen. De lokale geschiede nis wordt daardoor voor veel lezers toegankelijk ge- maakt en bovendien vastgelegd voor later, voor mensen die dan ge'fnteresseerd zijn. Het speurwerk in de plaatselijke geschiedenis voor het schrijven van een artikel vraagt veel tijd. De beloning is het plezier dat de ontdekking van bijzondere feiten en verhalen oplevert. We hopen dat u bij het lezen van de artikelen in deze Cronyck ook dat plezier zult beleven en stellen, zoals gebruikelijk, weer prijs op uw reacties. De redactie 2

Heylooer Cronyck | 2013 | | pagina 4