OORD Behalve de gewone uitgave van de Heylooer Cronyck treft u nu ook een bijlage aan. Een bijlage in kleur en dat laatste is voor de Cronyck bijzonder. De redactie bezint zich er al enige tijd op of de Cronyck in kwaliteit zou winnen wanneer we die in kleur zouden uitbrengen. Tot nu toe willen we dit beperken en alleen als door kleurge- bruik aanzienlijke kwaliteitwinst wordt bereikt zullen we zo'n artikel in kleur gaan verzorgen. De redactie meent dat dit met het artikel over het Pronkpoppenhuis van Mieke Content het geval is. Het specialistische on- derwerp en ook de omvang maakten het gerechtvaardigd dit artikel als bijlage uit te brengen. In het dagelijkse nieuws vernemen we de gevolgen van de huidige economische crisis en soms ondervinden we die ook zelf. Het maakt het artikel over de crisis die plaatsvond in de jaren twintig en dertig van de vorige eeuw des te interessanter. Het onderzoek naar de maatre- gelen die toen in Heiloo werden getroffen en de discussies die plaatsvonden in het gemeentebestuur geven een inte- ressant tijdsbeeld. Ook de stigmatisering van de werklozen of steuntrekkers in de vorige eeuw geeft veranderingen aan die in de tijdgeest hebben plaatsgevonden. Jan de Gruijter heeft zich verdiept in deze materie en heeft een omvangrijk artikel aangedragen. In deze Cronyck worden daarvan deel 1 en deel 2 opgenomen. Het vervolg deel 3 zal in het nummer van december 2013 verschijnen. Door de digitalisering vinden grote veranderingen plaats in de postbezorging. Een artikel over de gevelsteen in het oude postkantoor in Heiloo en ook de rubriek "Zo was 't, zo is't nu in Heiloo" sluiten in die zin aan bij de actu- aliteit. Een meer uitgebreid artikel over de postkantoren en dienstverlening op het gebied van de postverzorging in Heiloo zou een interessant onderwerp voor een van de volgende nummers van de Heylooer Cronyck kunnen zijn. De redactie bevindt zich in de gelukkige omstandigheid dat het aanbod van artikelen zodanig is dat er voldoende kopij is. Dat blijkt ook wel uit de korte artikelen die deze Cronyck nog bevat. Meestal kost het aanzienlijk veel tijd om onderzoek uit te voeren en tot een artikel te komen, daarom blijft de aanmoediging om kopij aan te leveren van kracht. Bijvoorbeeld leidt de nu korte vermel- ding van Coulster Dubbel tot de vraag of er in de geschie- denis van Heiloo een relatie is met bierbrouwen. Zijn er ooit bierbrouwerijen in Heiloogeweest of heeft men misschien speciaal voor de brouwerijen in de omgeving de producten voor bierbrouwen gekweekt? Een interes sant onderwerp om uit te zoeken. Voor nu hopen we dat u met plezier van hetgeen deze Cronyck biedt kennis zal nemen. De redactie 2

Heylooer Cronyck | 2013 | | pagina 4