IS HET NU IN HEILOO De pastoor van Muijenweg in 2012. Woningbouw, met name van hoger gebouwde appartementen, heeft de plaats ingenomen van de gebouwen met een katholieke signatuur. De Lidwinaschool, die onder andere door brand werd getroffen, is in 1982 afgebroken. Ook de Maria-Lidwinaschool onderging dit lot. In de omgeving van de plek waar deze school zich bevond zijn vijvers gegraven. Bij het graven is een bijzondere archeolo gische ontdekking gedaan: men vond 'het houtje van Heiloo'. Dit voorwerp werd gebruikt als onderdeel van een primitief instrument om vuur te maken. Het dateert van 6000 jaar voor Christus (steentijd), toen Heiloo nog niet bewoond was. Het kan zijn gebruikt door een zwervende rendierjager. Ook het beeld bij de vijver verwijst naar oude tijden. Dit werk van Bert Jonk stelt een wisent voor. De apotheek, niet zichtbaar, is er nog steeds evenals, nauwelijks zichtbaar in de verte, het NKJB-gebouw, nu dienstdoend als balletschool. Het klooster en ook de Mariaschool hebben sinds 1985 plaatsgemaakt voor 'flats'. Het Brunogebouw doet nu als 'Buk-Buk' dienst als jongerencentrum voor de middelbareschooljeugd van Heiloo. De HSV-velden zijn sinds 1969 verplaatst naar het noordwesten van Heiloo. Het culturele en educatieve rooms-katholieke bastion aan de Pastoor van Muijenweg behoort voorgoed tot het verleden. (Met dank aan Ans Blakbom-Kaandorp en Jan de Gruijter voor hun informatie. Meer informatie over het bovenstaande is welkom. Red. Sns 23

Heylooer Cronyck | 2012 | | pagina 25