O WAS 'T De foto toont de Pastoor van Muijenweg circa 1980. Het is winter en door de kale bomen zijn de toen nog aanwe zige gebouwen goed zichtbaar. In overeenstemming met de naamgeving bevond de weg zich in het rooms-katho- lieke centrum van Heiloo. Pastoor van Muijen was van 1935 tot 1956 pastoor van de Willibrorduskerk. Geheel links, aan de noordzijde, ziet men de Lidwinaschool, ge opend in 1952 als derde rooms-katholieke lagere school. Achter de school werd later een gymnastieklokaal ge bouwd. Verderop naast de school een garage, eerder van melkboer Buur, later de apotheek. In de verte is nog het NKJB-gebouw zichtbaar. Aan de rechterkant domineert het torentje van het voormalige zusterklooster van de zusters van Ouden bosch. In 1980 resideerden de zusters daar niet meer en werd het gebouw gebruikt door de muziekschool. Op de voorgrond rechts, aan de zuidzijde van de weg, het schoolplein en het gebouw van de Mariaschool. De school werd geopend in 1923 als eerste niet-openbare school. Het was een meisjesschool nog in 1969 met zus ter Edward als schoolhoofd. In 1975 kwam het gebouw in gebruik als peuterspeelzaal. Tussen het gebouw van de Mariaschool en het voormalige kloostergebouw is het gebouw van de Agnes-huishoudschool zichtbaar. Achter het kloostergebouw, niet zichtbaar, was het Brunoge- bouw gevestigd. Dit was het rooms-katholieke vereni gingsgebouw met toneelzaal, circa 1925 gebouwd, om niet meer afhankelijk te zijn van accommodaties die in de ogen van de kerk en de pastoor ongeschikt waren voor de rooms-katholieke bevolking van Heiloo. Aan de zuidzijde van de Mariaschool grensden de velden van de rooms-katholieke voetbalvereniging HSV. Ten slotte moet nog worden vermeld dat niet zichtbaar aan de linkerkant, gelegen aan De Biender, zich de Maria- Lidwinaschool bevond, sinds 1974 de opvolger van de Mariaschool en Lidwinaschool gezamenlijk. 22

Heylooer Cronyck | 2012 | | pagina 24