De St. Willibrordusstichting in Heiloo Inleiding De St. Willibrordusstichting, het huidige GGZ-NHN (Geestelijke Gezondheid Noord-Holland-Noord), is in meer opzichten interessant. Niet alleen vanwege haar historische plek en vanwege het monumentale karakter van verschillende gebouwen, maar ook in het kader van de ontwikkelingen binnen de psychiatrie en vanwege de mensen die er hebben gewoond en gewerkt. De St. Willibrordusstichting is niet te missen. Vanaf de A9 en vanuit de trein gezien domineert de toren van de kapel. Vooral in het donker ziet men al van ver het groene neonkruis op de kapel. Op de weg van Uitgeest naar Alkmaar is het een opvallend groot(s) bouwwerk met fraaie vijvers ervoor. Op het betreden van het terrein van deze stichting rustte voor velen een taboe, want er werden immers psychiatri sche patiënten verpleegd. De Willibrordusstichting was ook jarenlang de grootste lokale werkgever. De vroegere feestzaal was gedurende lange tijd de grootste in de regio en er werden dan ook regelmatig concerten en andere uitvoeringen gegeven voor patiënten en de inwoners van Heiloo en verre omgeving. Daarnaast speelde Stabilitas, de bedrijfsvoetbalvereni- ging van de stichting, bijna al haar wedstrijden op haar 'eigen' voetbalvelden, waardoor veel mensen kennis maakten met de Stichting. Dit alles maakt de St. Wil librordusstichting tot een begrip in de wijde omgeving. Vroeger was de St. Willibrordusstichting een dorp op zichzelf. Men vond er een heuse bakkerij, keuken, Het terrein van de St. Willibrordusstichting 4 o&i

Heylooer Cronyck | 2008 | | pagina 6