Voorwoord In de vorige uitgave van de Heylooer Cronyck hebben we uitgebreid aandacht besteed aan het afscheid van De Oude Pastorij. Inmiddels heeft de verhuizing naar de Bergeonstraat plaatsgevonden. We beschikken daar over een goed bruikbaar verenigingsgebouw. Er is een begin gemaakt met de inrichting van de nieuwe Oudheidka mer en is een interessante tentoonstelling opgesteld over de historie van de muziekvereniging Eensgezindheid. We hopen dat vele leden er een bezoek zullen brengen. De eerste redactievergadering in het nieuwe gebouw heeft er ook plaatsgevonden. De redactie stelt zich allereerst ten doel de aandacht te vestigen op het onderzoeken en vastleggen van informa tie van de geschiedenis van Heiloo. In dit nummer van de de Heylooer Cronyck gebeurt dit bijvoorbeeld door publicatie van een artikel over de 'St. Willibrordusstich- ting'. Sinds de jaren 30 van de vorige eeuw een belang rijk instituut in Heiloo. Veel Heilooënaren kennen de Stichting omdat zij zelf als werknemer bij deze instel ling betrokken zijn of zijn geweest. Anderen kennen dit doordat zij de bewoners hebben leren kennen, door het bezoeken van de bewoners of het deelnemen aan activi teiten in de gebouwen op het terrein. Iedereen kent de markante verschijning van de koepel met het verlichte kruis. Dick Slagter duikt in de geschiedenis van dit in stituut en doet er verslag van. Hoewel de discussie over het samenstellen van een canon van de geschiedenis van Heiloo nog niet is afgerond, verwachten we dat het on derwerp van dit artikel in de canon niet zal ontbreken. De redactie doet een oproep aan de leden om bijdra gen te leveren aan de Cronyck. Er zijn ongetwijfeld vele leden die zelf onderzoek doen in de geschiedenis van Heiloo en die bepaalde wetenswaardigheden uit het verleden kenbaar willen maken. Publicatie daarvan ver hoogt ook nog eens de diversiteit van de inhoud. Het is dan ook verheugend dat we een artikel van ons lid Peter Louter mochten ontvangen. Hij vertelt over zijn bijzon dere ervaringen bij een genealogisch onderzoek en dan speciaal waar het de doop- trouw- en begraafregisters betreft van Heiloo en Limmen. We kijken uit naar de reacties van de lezers. Want ook dat stelt de redactie op prijs: reacties van leden op eerder gepubliceerde artikelen. Daarom wordt in dit nummer ingegaan op reacties op onze vorige Cronyck, het themanummer "Afscheid van de Oude Pastorij", Dat geldt ook voor de reacties op het eindejaarsge- schenkje van 2007, de afbeelding van de Willibrordus- kerk uit 1946. Deze afbeelding leverde ook diverse re acties op en daar gaan we graag op in. In de Oudheidkamer van de vereniging bevinden zich vele interessante documenten en voorwerpen. Een aan tal is nu tijdens de openingsuren (dinsdagen 19.00- 21.00 uur en zaterdagen 14.00-17.00 uur) in de ten toonstellingen te bezichtigen. De redactie wil in deze Cronyck ook aandacht aan de achtergrond van een van deze voorwerpen schenken. Toepasselijk in deze tijd van het jaar is het artikel over de unieke kerststal, die zich al jaren in de collectie van de Oudheidkamer bevindt. Ten slotte belichten we in de rubriek "Zo was het, zo is het nu" het voormalige evangelisatiegebouw aan de Ker- kelaan. Een interessant gebouw dat vele functies heeft gekend. Misschien weten lezers er nog meer van. Wij wensen u veel leesplezier. De redactie Sn® 3

Heylooer Cronyck | 2008 | | pagina 5