Voor u gelezen De gekozen vorm van geschiedenisbeschrijving is meer een opsomming van allerlei details dan een systemati sche beschrijving van de kenmerken van het 'dorpse' Heiloo van de jaren 50. Dat heeft wel gevolgen voor de samenhang en het kost moeite om de vermelde histori sche gegevens naderhand terug te vinden. Maar deze stijl zorgt er echter wel voor dat het boek door een prettig aandoende, informele toonzetting wordt gekenmerkt. Omdat de kroniekschrijvers de mondelinge overlevering als basis voor hun boek hebben gebruikt, zal op som mige punten wel enige discussie ontstaan over de feite lijkheid van het beschrevene. Voor nog geen twee tientjes kan men eigenaar worden van een boekwerk in kloek formaat, gedrukt op mooi papier en voorzien van talrijke foto's van toen. Dit boek is een must voor de Heilooërs die hun herinne ringen aan het dorp van ruim vijftig jaar geleden levend willen houden en voor de Heilooërs die het interessant vinden een beeld te krijgen van het dorp van weleer. Het is een prijzenswaardig initiatief van De Gruijter en Stoffers. Een eventueel batig saldo van de verkoop van het boek willen de auteurs bestemmen voor een historisch monu ment in Heiloo. 'Heiloo, toen het dorp nog dorp was' Op 10 november 2008 presenteerden Jan de Gruijter en Piet Stoffers hun boek over het 'dorpse' Heiloo. De beide lagereschoolvrienden van weleer nemen de lezer mee op een uitgebreide wandeling door Heiloo. Uitgangspunt is het Heiloo van de vijftiger jaren, "toen het dorp nog dorp was". De beschrijvingen en vertellingen zijn gebaseerd op archiefmateriaal van mw. R. Vennik-Gelderblom en materiaal dat door de beide auteurs is opgetekend uit de monden van 'oude Heilooërs. Dat levert een groot aantal beschrijvingen op van (verdwenen) gebouwen en hun bewoners, anekdotes over bekende dorpsgenoten uit die tijd, informatie over verenigingen en vooral ver halen van en over de vele winkeliers en eigenaars van bedrijven. Haast u, het boek is bijna uitverkocht. Bestellen via het e~mailadres heilootoen@hetnet.nl, of via de telefoon nummers 072-5320028/5330859/5338549. Verkoop adressen: Sporthuis Johan Jansen, boekhandel Deute- kom en boekhandel De Schrijverij. W.B. 28 <z&t

Heylooer Cronyck | 2008 | | pagina 30