De familie Bloemhoff In de voorgaande editie van de Cronyck, het thema nummer gewijd aan De Oude Pastorij, is aandacht besteed aan een van de meest bekende bewoners van het gebouw, de predikant WH. Bloemhoff (1891-1974). Ds. Bloemhoff deed zijn intrede als predikant van de Witte Kerk (Hervormde Gemeente) in 1932 en ging in 1956 met emeritaat. Op de passages die de persoon van van ds. Bloemhoff betreffen en de twee interviews waarin hij centraal staat zijn enkele reacties gekomen. De redactie stelt de reacties zeer op prijs en gaat in het onderstaande daar kort op in. Een van de interviews geeft blijkbaar de indruk dat mw. P. Bloemhoff- de Geus, die thans op hoge leef tijd is en verblijft in De Loet, zijn enige echtgenote is geweest. Dit vraagt toelichting. De eerste echtgenote van ds. Bloemhoff was mw. A. A. H. Bloemhoff-de Geus (1894-1949). Naar verluidt geen familie van de eerstgenoemde. Zij is met WH. Bloemhoff getrouwd in 1920 te Gameren (Gdl.) Velen hebben plezierige herin neringen aan haar aan de zijde van de dominee. Mw. P. de Geus kwam eind jaren 40 of begin jaren 50 in dienst bij de predikant als huishoudster. Na het eme ritaat van de dominee (1956) is hij met haar in 1962 gehuwd. Zij hebben niet als echtpaar de pastorie bewoond. Gehuwd zijnde woonde het paar aan de Kennemer- straatweg, nr. 348. De in de vorige Cronyck afgebeelde foto toont hen circa I960 op weg naar een kerkdienst. Ds. Bloemhoff bleef namelijk na zijn emeritaat zeer ac tief als predikant in naburige hervormde kerken. De volgende anecdote is tekenend voor hem. Mw. P. Bloemhoff-de Geus vergezelde de emeritus-pre dikant dikwijls naar kerkdiensten. Zeker op zondagen naar de gevangenis in Alkmaar, waar de dominee in de zondagochtenddienst voorging. Haar aanwezigheid diende dan een speciaal doel. De predikant was een fer vent aanhanger van de voetbalclub Alkmaar '54, later AZ '67. Na de dienst in de gevangenis scheidden zich de wegen van het echtpaar. De heer Bloemhoff spoedde zich naar het nabij gelegen voetbalstadion en zijn echt genote kwam de taak toe het koffertje met de attributen van de predikant naar huis te vervoeren. Net als zijn voorganger Eilerts de Haan was H.W. Bloemhoff zeer actief als bestuurslid, vaak voorzitter, van tal van organisaties binnen en buiten Heiloo. Dominee Bloemhoff is in zijn tijd in Heiloo een opval lende en spraakmakende persoon geweest. De redactie 25

Heylooer Cronyck | 2008 | | pagina 27