dhr. W. Tamis hoofd van de jongensschool geweest. De katheder, het spreekgestoelte, dat zo lang in gebruik was bij dhr. Tamis, maakt deel uit van de expositie van Oud heidkamer van Oud Heiloo. Veranderingen in de Kerkebuurt Na de Iweede Wereldoorlog en vooral in en na de ze ventiger jaren is veel veranderd in de Kerkebuurt.9 Het voert in dit bestek te ver om alle veranderingen op te sommen. Het gezicht' van de buurt zal nog meer ver anderen als alle voorgestelde nieuwbouwplannen wer kelijkheid worden. Door de aanwezigheid van voor Heiloo belangrijke instellingen en bedrijven is de buurt nog steeds een van de meest levendige wijken van Heiloo. W.B. 'Deze tekening berust bij het Regionaal Archief Alkmaar. 2 Zie Oostendorp, pag. 139. J. de Gruijter en P. Stoffers, Heiloo, toen het dorp nog dorp was, 2008, hanteren de naam 'Kerkbuurt' voor de omgeving van de Witte Kerk in de jaren 50. Wat in dit artikel de 'Kerkebuurt' wordt genoemd duiden zij aan als "(...)het buurtschap Overi gelaan, de voorloper van de Stationsbuurt." 3 Ook de middenstand in het algemeen en in deze buurt in het bijzonder was van r.-k.-signatuur. Het uitsluiten van publieke functies voor niet-aanhangers van de (gere formeerde/hervormde) staatsgodsdienst dreef velen tot beroepen binnen de middenstand. 4 Zie ook elders in deze Cronyck. 5 Circa I860, het oudste r.-k.~kerkhof in de omgeving. 6 N.J. Speur, Heylooer Cronyck, mei 1979. Dhr. Speur (ps. Nico Splinter) was een bekende Heilooënaar. Hij was ambtenaar jeugdzaken bij de gemeente Alkmaar en auteur van verschillende, o.a. historische, geschriften. 7 In een volgende Cronyck hierover meer. 8 Ons lid L. jonker kan daarover veel vertellen. 9 Een uitgebreide beschrijving van de buurt en de bedrij vigheid in de jaren 50 is te vinden in: J. de Gruijter en P. Stoffers, Heiloo, toen het dorp nog dorp was, 2008. 24 ©ni

Heylooer Cronyck | 2008 | | pagina 26