(schuil)kerk gebouwd, gewijd aan Willibrordus. Gerard Hoogeboom 4 was de 'bouwpastoor'. Bijna twee eeuwen later was de tijd rijp voor de bouw van een kerkgebouw niet een zekere allure. De met twee torens gesierde kerk was een markante verschijning in de buurt. Maar de slechte kwaliteit van de bouw en ruimtegebrek in de kerk noopten tot de bouw van een nieuwe kerk. Het gebouw werd gesloopt. Alleen de pastorie bleef behou den. In 1927 werd de huidige kerk gebouwd (met witte bepleistering) vooral door inspanningen van pastoor Van Meeuwen. Inmiddels was ook een rooms-katho- liek kerkhof aangelegd.5 Daarbij werd een pastorietuin ('Pastoorsbosje') aangelegd. Een andere tuin bevond zich nog lange tijd aan de overkant van de Westerweg. Achter de kerk werden later voetbalvelden aangelegd. De Duitse bezetters hebben in 1943 de drie kerkklok ken naar Duitsland afgevoerd. Hoe nu bij de parochia nen de kerkdiensten aan te kondigen? Een gietijzeren luidklok diende tijdelijk ter vervanging. Deze (nood)klok is nu te bezichtigen in de Oudheidka mer van Oud Heiloo. De 'oude' ambachten Het bovenstaande kaartje geeft een indruk van de 'nij verheid' die in de Kerkebuurt werd bedreven. "De kleine zelfstandigen gaven het dorpsleven kleur."6 Waar nu, aan de Pastoor van Muijenweg, zich een ben zinestation en garagebedrijf bevinden, waren een schil derswerkplaats (Ursem) en een wagenmakerij/timmer- bedrijf (Bolten) gevestigd. Een zuiden van de Mallevoortsdijk bevond zich, aan de westkant de stolpboerdij/het woonhuis van de brand- In wagenmakerij Bolten werden vooral (dissel) wagens, maar ook doodskisten vervaardigd. Op de foto v. I. n. r.drie knechtenDries Bolten, Klaas Bolten en daarvoor de kinderen Trui en Co. 22 oni

Heylooer Cronyck | 2008 | | pagina 24