De Heylooer Cronyck vernieuwd Felicitaties Het is alweer geruime tijd geleden dat u een exemplaar van de Heylooer Cronyck in de bus kreeg. Na de alge mene ledenvergadering van april 2007 heeft het bestuur van de Vereniging Oud Heiloo zich beraden op een aan tal zaken, waaronder de Cronyck. Zijn we in staat om weer met regelmaat een periodiek te laten verschijnen met artikelen die betrekking hebben op de geschiedenis van Heiloo? Het besluit is positief. We gaan eraan wer ken om de Heylooer Cronyck in een vernieuwde vorm twee maal per jaar te laten verschijnen. We zijn begonnen met de samenstelling van een nieuwe redactie. Voor een deel is dat gelukt, maar we zoeken nog naar uitbreiding. Vervolgens hebben we nog eens goed nagedacht over de inhoud en is voor een iets lan gere termijn een stramien vastgesteld voor de inhoud van het periodiek. De geschiedenis van Heiloo kent een aantal belangrijke onderwerpen Zo belangrijk dat men daarvan zou kun nen zeggen dat zij de Canon van de geschiedenis van Heiloo vormen. Onderwerpen waarvan elke Heilooë- naar wel enige kennis heeft. (Of zou dienen te hebben) De redactie heeft een opstelling van deze thema's ge maakt en heeft het voornemen in elk nummer zo'n the ma te belichten. In het voor u liggende nummer is dat "De Kring van Heiloo". Tevens zal elk nummer één of meer artikelen bevatten die betrekking hebben op bijzondere gebeurtenissen die in het verleden in Heiloo hebben plaatsgevonden. Daarbij zal ook gebruik kunnen worden gemaakt van de interviews met mensen die bij die gebeurtenissen be trokken waren of er meer van weten. In dit nummer is dat "Het vliegveld van Heiloo". Tenslotte willen we u ook informeren over publicaties, die voor de geschiedenis van Heiloo van belang zijn en die elders zijn gepubliceerd. Inmiddels heeft de Vereniging Oud Heiloo ook een eigen website www.oudheiloo.nl. De redactie zal het bijzonder op prijs stellen als de lezers gaan reageren op de artikelen die in de Heylooer Cronyck verschijnen. Daarvoor is op de website ruimte voor uw reacties die onder de button "Reacties" zullen worden opgenomen. We hopen daarmee de geschiedenis van Heiloo te ver levendigen en onder de aandacht te brengen van vele geïnteresseerden We hopen dat de ideeën van de redactie u aanspreken en wensen u veel leesplezier voor hetgeen u in deze Cro nyck krijgt aangeboden. De redactie Het bestuur van de Vereniging Oud Heiloo is bijzonder verheugd dat er na zo'n lange tijd weer een vernieuwde Heylooer Cronyck uitkomt. In het colofon hebt u kun nen lezen dat er weer mensen bereid zijn de redactie te vormen. Ik ben hen zeer erkentelijk dat zij een zo be langrijk initiatief hebben genomen en in staat blijken om een interessant nummer samen te stellen en felici teer de redactie van harte met deze nieuwe start. Een van de doelen van de vereniging is het vastleggen van de geschiedenis van Heiloo. Het periodiek vormt hierin een belangrijk middel. Voor een ander doel van de vereniging - de geschiedenis te verlevendigen en on der de aandacht te brengen - geldt dat eveneens. Uit het bovenstaande blijkt wel dat voor de leden van de vereni ging de Heylooer Cronyck buitengewoon belangrijk is. Om de continuïteit van het verschijnen van het perio diek te waarborgen doen we ook een beroep op u. De redactie vraagt hierboven al om versterking. Daar sluit ik me graag bij aan. Misschien is het ook zo dat u een onderwerp uit de geschiedenis van Heiloo kent, waar van u denkt dat publicatie in Heylooer Cronyck interes sant zou zijn. Wendt u zich tot de redactie. Misschien zien we dan in een volgend nummer een artikel van uw hand of van u in samenwerking met de redactie. We wensen de redactie veel succes en hopen dat de Cro nyck bij u in goede smaak zal vallen. Hans Ruiter, voorzitter HEYLOOER CRONYCK 3 MHQM

Heylooer Cronyck | 2007 | | pagina 5