GEBOUW "CORNELIUS" BEHOUDEN Omdat Dirk Bakker een man van postuur was, zijn de verdiepinghoogten ex tra verhoogd en kregen de deuren een hoogte van 2,1 VA. m in plaats van de "normale" maat van 2.00 m. Een groot huis dus. In 1958 zijn de winkel en het woonhuis aan de supermarktketen van B&W (Bodegraven en Van Weert) verkocht. Na een gigantische verbouwing van het winkelpand startte daar de eerste supermarkt van Heiloo. Het woonhuis werd door de eerste bedrijfsleider, de heer Ben Nijssen, betrokken. Begin tachtiger jaren waren supermarkt en woonhuis bijna gesloopt omdat B&W (inmiddels De Boer) grootse nieuwbouwplannen op dezelfde locatie hadden. Toen echter in 1984 het grote pand van Woninginrichting Korstanje vrijkwam, is De Boer daarheen verhuisd. De firma Beko vestigde zich na korte tijd in de voormalige supermarkt en de fam. Lawant-Tomson trok in het woonhuis aan de Van Aostastraat 2. In 70 jaar hebben zich hier grote veranderingen voltrokken, zoals op zo vele plaatsen in ons mooie Heiloo. NB. De op pagina 57 afgebeelde advertentie komt uit het "Weekblad voor Uitgeest en omstreken", 39e jaargang nummer 29, Vrijdag 18 Juni 1937. De op pagina 59 afgebeelde advertenties komen uit "De Uitkijkpost", 4C jaargang nummer 22, 3 December 1948 en 1 le jaargang nummer 40, 25 Mei 1956. De Sint Willibrordusstichting aan de Kennemerstraatweg is gebouwd tussen 1928 en 1940 in verschillende fasen en bestaat uit diverse gebouwen (paviljoens). Deze gebouwen zijn nagenoeg alle ontworpen door het architectenbureau Ir.H.J.W. Thunnissen en J.ll. Hendncks BNA in een aan de Delftse School verwante traditionalistische vormgeving. Een van de gebouwen is paviljoen Comelius. Het ligt aan de noord-oostelijke zijde van het terrein en past in het paviljoenssysteem, waarbij patiënten naar ziektecategorie in een van de acht paviljoens werden ondergebracht. De aanbesteding vond plaats in Juli 1933 en aan het einde van 1934 was het gereed. In 60=

Heylooer Cronyck | 1999 | | pagina 6