Overig. Zowel op de Open Monumentendag (Zaterdag 11 September) als tijdens het Museumweekeinde (Zaterdag en Zondag 10 en 11 April) was de Oudheidskamer van 10.00 uur tot 17.00 uur geopend. Omdat de Open Monumentendag dit jaar samenviel met de plaatselijke Uitmarkt, is aan deze laatste niet deelgenomen. Wel heeft de Vereniging een kraam bemand tijdens de Open dag op de St. Willibrordusstichting, op 26 September. Deze kraam heeft heel veel belangstelling getrokken. De jaarlijkse ledenvergadering heeft plaatsgevonden op Donderdag 21 Oc- tober, zoals gebruikelijk in de zaal van de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeest straat. Mevr. A. Van Breugel, werkzaam bij de Gemeente Heiloo met name op het gebied van Monumentenzorg, hield een lezing over de gemeentelijke monumenten, toegelicht met lichtbeelden. Helaas werd deze avond slechts matig bezocht. In April heeft het bestuur een brief aan de Gemeente geschreven en zijn be zorgdheid uitgesproken over de ontwikkeling van de omgeving van het Station, dit mede naar aanleiding van publicaties over hoogbouw in die buurt. In November heeft het bestuur een verzoek gericht aan de Rijksdienst voor de Monumentenzorg om de sloop van het gebouw "Cornelius" op het complex van de Wilibrordusstichting te stoppen. Dit verzoek is thans officieel in behandeling. Vanwege de Vereniging hebben twee leden zitting in de gemeentelijke Mo numentencommissie, die verschuillende malen in het verslagjaar heeft vergaderd. Ook is de Vereniging aangesloten bij de Stichting Musea Noord Kennemerland, die enkele malen heeft vergaderd. Tenslotte is verder gewerkt aan de archivering van het knipselarchief en is verscheidene malen informatie verstrekt aan particulieren over de historie van Heiloo.

Heylooer Cronyck | 1999 | | pagina 26