JAARVERSLAG 1999 schatgravers leeggehaald. De houten ton hleek oudtijds al te zijn verwijderd. Ook de ingraving van deze put leverde laat-18e-eeuws materiaal op. De putten bevonden zich midden in een veenafgraving. Het is niet uitgeslo ten, dat er een verband bestaat tussen de putten en het veensteken. Wellicht hebben de tonnen als pompgat gefungeerd ten tijde van het turfsteken. Het talud van de vijver leverde verder nog scherven op uit met name de 12e, 14e, 18e en 19e eeuw. A. Haverman en T. de Ridder Tentoonstellingen. In Januari 1999 was er nog de tentoonstelling "Oma's Petroleumstel", die tot 6 Maart duurde. Deze tentoonstelling heeft zo'n 160 bezoekers getrokken. Hierna is een gedeelte van deze tentoonstelling als een kleine tentoonstelling te zien geweest in het bejaardentehuis "Overkerck", speciaal voor degenen, die niet naar De Oude Pastory konden komen. Op 10 April werd geopend de tentoonstelling "Heiloo in 200 foto's". 10 en 11 April was het landelijke Museumweekeinde, waarop de Oudheidskamer zoals gebruikelijk van 10.00 tot 17.00 uur geopend was. Deze tentoonstelling heeft heel wat belangstellende (oud-)Heilooërs gezien, ruim 250. Op 28 Augustus werd op ludieke wijze geopend de tentoonstelling "75 Jaar Falkland", dit, zoals de naam al zegt, vanwege het feit, dat de Heilooër Toneel vereniging Falkland in 1999 75 jaar bestond. De eerste maand waren er ook leden van Falkland aanwezig om informatie en uitleg te geven aan de bezoekers. Het was een kleurige tentoonstelling van actiefoto's, requisieten, en een video-opname, waarin het reilen en zeilen van de vereniging werd belicht. Ongeveer 170 personen hebben deze tentoonstelling bezocht. Met ingang van Tweede Kerstdag is er de tentoonstelling "Het Rode Kruis", niet zo zeer een Heilooër gebeurtenis, maar wel een interessant gegeven.

Heylooer Cronyck | 1999 | | pagina 25