77 van medicijnflesjes, porseleinen theekopjes, glasscherven en een beitel aangetroffen, e te Laatstgenoemde vondst is inmiddels door Archeoplan geconserveerd, taal Thans vindt er een historische en genealogische analyse plaats. Voor het bo- èèn tanisch onderzoek van de genomen monsters uit de beerputten is een subsidie van de Gemeente Heiloo en de Provincie Noord Holland verkregen. Naar verwachting zal dit zich enige kennis opleveren over het consumptiegedrag van de bewoners van de uit buitenplaats Vrieswijk. De resultaten van het onderzoek zullen in de loop van 1998 de worden gepubliceerd. De De tuin aan het Zevenhuizen leverde ook scherven op uit de Middeleeuwen -lijk en de Romeinse tijd. Tussen de inheems-Romeinse scherven bevond zich ook een iten randfragment van het type Holwerda 140/142 (zogeheten Rupeliaans aardewerk), dan KAPELLAAN Aan eeuwenoude herbergtraditie komt een einde. Langs de Kapellaan stonden nog twee horecagelegenheden: Het Putje en Het Akertje, het Beide etablissementen die in de eerste helft van de deze eeuw zijn gebouwd, moesten itten plaats maken voor nieuwbouw. De panden lagen in de nabijheid van de kapel van ïdo- Onze Lieve Vrouwe ter Nood. Laatstgenoemde locatie kent een lange wa- bedevaartsgeschiedenis die teruggaat tot in de Middeleeuwen. De horecagele- dat genheden maakten deel uit van een lange herbergtraditie die nauw verbonden was met eend de komst van de bedevaartgangers. irg". In het voormalige café Het Putje waren de vloerdelen verwijderd, waardoor van inpandig onderzoek mogelijk was. Er kwamen enkele banen aan het licht, waarvan de bodems duidelijk schepsteken vertoonden. De banen zijn als moestuin geïdentificeerd ut 1 en zyn in ieder geval ouder dan de voornoemde panden, ook werden enkele ïnheems- een Romeinse scherven aangetroffen, deze konden echter niet aan een spoor worden een toegeschreven, edte sten, VIJVER PASTOOR VAN MUIJENWEG lcclc Op de hoek van de Ewisweg en de Pastoor Van Muijenweg werd in opdracht van de Gemeente in December 1996 een vijverpartij aangelegd. In het talud van de vijver tekenden zich vele sporen af uit diverse perioden. In de opgaande wand waren verscheidene cultuurlagen zichtbaar. In overleg met de Gemeente en de Provincie js Noord-Holland kon de werkgroep de bevroren sporen nader archeologisch onderzoeken. Er werden bewoningssporen aangetroffen uit de prehistorie, die naar alle waarschijnlijkheid uit de Late Bronstijd dan wel Vroege Ijzertijd stammen. Ook

Heylooer Cronyck | 1999 | | pagina 23