ken, die qua inhoud betrekking hebben op Heiloo of die afkomstig zijn uit onze gemeente, en daarnaast algemene informatie over de regionale historie en monu menten. Voor een groot deel wordt deze collectie beheerd door de heer Admi raal. Hij is het ook, die kranten en kranteknipsels verzamelt over Heiloo. Deze verzameling wordt toegankelijk gemaakt door Bep van Vliet. Door middel van trefwoorden worden knipsels verzameld tot een bruikbaar naslagwerk voor on derzoek. Pier Bussen verricht archiefwerk met het materiaal dat door diverse mensen en instellingen beschikbaar is gesteld. Op het ogenblik inventariseert hij een deel van het archief van de St. Clemens Willibrord Verkennerij. Daarnaast bezit de vereniging ook een bescheiden foto- en ansichtkaarten verzameling, die veelvuldig wordt gebruikt bij de verschillende tentoonstellingen. Mocht U thuis nog materiaal hebben, dat voor de vereniging van belang kan zijn, dan hebben wij daar belangstelling voor. U weet dan, dat dit hier niet zomaar op een plank of in een kast verdwijnt: het wordt dankbaar in ontvangst genomen en ten dienst van belangstellenden gemaakt. P.B. JAARVERSLAG 1993 VAN DE ARCHEOLOGISCHE WERKGROEP HEILOO Door omstandigheden is het verslag over 1993 van onze werkgroep met enige vertraging tot stand gekomen. Het jaar 1993 bracht ons weer vele bijzonde re ontdekkingen. Naast het volgen van talloze bouwwerkzaamheden in Heiloo zijn wij in 1993 ook gerichter gaan zoeken. Op oude kaarten zochten leden van onze werkgroep oude boerderijen op die we vervolgens archeologisch, op non- destructieve wijze, opspoorden. Deze gerichte zoekacties bleken succesvol: een aantal boerderijen konden worden gelocaliseerd. In het Heilooërbos liggen al sinds mensenheugenis walletjes, één van die walletjes hebben wij onderzocht. Onder deze wal troffen wij een grote hoeveel heid inheems-Romeins scherfmateriaal aan. Waaronder een eigenaardig voorwerp waarvan wij en enkele deskundigen de functie niet konden achterhalen. Een tuin der verraste de werkgroep met een prachtige vondst: een compleet prehistorisch Inleiding

Heylooer Cronyck | 1997 | | pagina 18