ZO MAAR EEN HERINNERING richting. De pilaar is 3.03 m hoog, inclusief het ornament bedraagt de hoogte 4.43 m. Op 25 Februari 1994 om 11.00 uur onthult Burgemeester N. Schoof in het bijzijn van onder meer enkele mensen uit het verzet officieel het monument; namens het verzet legde mevr. G. Waterdrinker-Kreb bloemen. Aansluitend aan de onthulling installeerde wethouder Mevr. Worm-de Moei in het gemeentehuis de gemeentelijke Monumentencommissie: begin van een actief gemeentelijk mo numentenbeleid. W.A.M. Admiraal J.J. Dekker Het zal in de zomer van 1924 geweest zijn, ik was toen negen jaar oud. Ik moest met mijn broer, die een paar jaar ouder is, 's avonds een boodschap doen. Dat kon toen, 's avonds, het zal een uur of zeven geweest zijn. Wij liepen ter hoogte van waar nu garage Zander is; aan de overzijde had Antoon de Rooy een lood- gietersbedrijf en een winkel in electrische artikelen - in zoverre die er toen al wa ren, in ieder geval waren er wasmachines. Maar De Rooy wilde ook graag radiotoestellen verkopen. Wel, dan had hij in Heiloo een maagdelijk terrein. Bezitters van een radio waren er niet veel en de radiodistributie was nog niet begonnen, zover ik weet. Wat deed De Rooy? Hij bevestigde een luidspreker boven de winkeldeur en een draadje naar zijn radiotoestel, en daar klonken in Heiloo de eerste radiogeluiden door de straat. Uiteraard waren er toen, net als nu, altijd wel jongelui die elkaar opzochten op straat, en zij hoorden iets vreemds - muziek op straat. Even kijken waar dat vandaan komt. Oh, bij De Rooy, ja, die wil natuurlijk reclame maken voor zijn artikel. Op de avond, dat wij daar liepen stond er ook een groep jonge knapen van een jaar of 17, 18, vermoed ik. Onder hen was Frans Zeeman van de bekende boer derij en ik hoorde Frans zeggen: "Ja, nu is er muziek, maar gisteren het hele 46 BronnenGemeente-archief; kranteknipsels.

Heylooer Cronyck | 1997 | | pagina 12