VELDWERK ZAAMHEDENRESULTATEN Slechts op enkele bedreigde locaties in Heiloo troffen wij archeologica aan. Voor de volledigheid zullen ook de locaties genoemd worden die wij onder zochten, maar die nauwelijks iets of soms zelfs hele maal niets opleverden (de locaties 1, 2, 3 en 4); zie voor de plaatsaanduiding van onze activiteiten figuur 1. Heerenweg 214, coördinaten 108.29/512.29 3. Eén van onze leden liet een woonhuis bouwen aan de Heerenweg. Een vijftal boringen leverde niets op: de eerste 70 cm was verstoord en tot twee meter diep was er schoon zand, dieper boren ging niet vanwege het opkomend grondwater Ter Coulster, coördinaten 109.50/512.46. Het belo pen van de slootranden van een landje gelegen bij Ter Coulster leverde niets op. Land van Maat aan de Westerweg, coördinaten 108. 53/512.92. Er werd een zevental boringen gezet en er zijn enkele kleine proefputjes gegraven. Er werd niets gevonden. Vennewatersweg, oostcoördinaat 108.58/511.38 en westcoördinaat 107.50/511.88. De Vennewatersweg werd verbonden met de Kennemerstraatweg en loopt zodoende dwars over de strandwal. In tegenstelling tot de boven genoemde locaties werden hier wel archeologica aange troffen. In de greppeltjes aan weerskanten van de weg werd scherfmateriaal aangetroffen uit de Ijzertijd, de Romeinse tijd, de Vroege en de Late Middeleeuwen tot en met de Nieuwe Tijd. De scherven waren alle niet groter 2 Archeologica zijn alle vondsten en grondsporen die vpor de archeologie van belang zijn. Coördinaten worden gebruikt om een archeologi sche vindplaats mee aan te duiden. Door coördinaten te gebruiken kan later nooit misverstand bestaan over de juiste locatie van een vindplaats; straatnamen kunnen veranderen of verdwijnen, maar het coördinatenstelsel blijft altijd hetzelfde. Wij gebruiken het Nederlandse coördinatenstelsel

Heylooer Cronyck | 1992 | | pagina 5