Bloemers, H.F., L.P. Louwe Kooijmans, H. Sarfatij Verleden Land. Archeologische opgravingen in Nederland, Amsterdam, 1981. Cordfunke, E.H.P., Opgravingen in Egmond. De abdij van Egmond in historisch-archeologisch perspectief, Zutphen, 1985. Diederik, F., ArcheologicaDe archeologie van het noorden van Noord-Holland in historische en landschap pelijk perspectief. Schoorl, 1989. Louwe Kooijmans L.P., Sporen in het land. De Neder landse delta in de prehistorie, Amsterdam, 1985. Oostendorp, H.E. Heiloo, Geschiedenis en verklaring van de straatnamen, Heiloo, 1987. Ridder, T. de, Jaarverslag Heiloo '90, in: Mededelin genblad van de A.W.N. Afdeling Noord-Holland Noord, 6e jaargang, nr 2, 1991. Ridder, T. de, Jaarverslag Heiloo '91, in: Mededelin genblad van de A.W.N. Afdeling Noord-Holland Noord, in voorbereiding. Verantwoording: Text: Tim de Ridder Foto's: Anne Lawant, Simon Bakker Figuren: Tim de Ridder De structuurvisie De Archeologische Werkgroep Heiloo heeft ook ge reageerd op de Structuurvisie van de Gemeente Heiloo. In deze visie wordt namelijk geen aandacht besteed aan ons cultureel erfgoed in de bodem. Het cultureel erf goed onder het oppervlak wordt in vaktermen het bodem archief genoemd en is te vergelijken met een schrifte lijk archief. Door degelijk onderzoek van het bodemar chief kan er veel van ons "grijs" verleden achterhaald worden. Echter, ook hier geldt: onbekend maakt onbemind. Het bodemarchief laat zich in het landschap zelden her kennen, het bevindt zich namelijk "onzichtbaar" onder de grond. Daardoor is er veel van het bodemarchief "ge ruisloos" verdwenen. In de loop der eeuwen hebben er vele activiteiten plaatsgevonden, die oudere bewonings-

Heylooer Cronyck | 1992 | | pagina 29