\ca ili delde de rozenperken. Hij had hiervoor een eigen mid del: zeepsop, waarin sigarenpeuken waren opgelost, af doende tegen luis. Diverse leveranciers, ieder op zijn eigen wijze, bezorgden thuis. Vader G. en zoon J. Koning evenals vader G. en zoon J. Pranger brachten met hun manden- fietsen de kruideniers- en slagerswaren. Bakker K. Klopper liep met zijn ratelende en kleppende bakkers kar. C. Reik, de groenteboer en J. Dekker, in dienst bij de wasserij Hollands Roem, kwamen met paard en wa gen. De gebroeders Spaans leverden brandstof: lange en korte turf, kolen, petroleum en aanmakers. Dit waren in hars gedoopte houtkrullen, netjes als een pakje opge rold en omwonden. Vrachtrijder J. Bood, met paard en wagen, bracht en haalde alles wat vervoerd moest worden. Bij hem kon je fijn stiekum achterop zijn kar meerijden, als je van school naar huis liep - fietsen kregen we pas op twaalfjarige leeftijd. De belastingplaatjes, ingesteld in 1924 en te be komen op het postkantoor, werden door B. Harreveld op de stuurstang van de fiets gemonteerd. Hij repareerde zonodig de fietsen. Met de kettewagen kwamen vader en zoon Van der Eng. Zij hadden een tuinderij "onder Kapel". Zij ver pakten de asperges in rabarberbladeren en namen voor de klanten bloemen mee uit eigen tuin! In een fluwelen reticule vervoerde Jans Stuifber gen van de Oosterzij haar keurcollectie bewaarfruit. Van Christien van Steeg, met ook een tuinderij aan de Kennemerstraatwegkwam elke zomer, als verjaars cadeau, een slof aardbeien, afgezien van de leveran ties S.B. Boersma repareerde onze schoenen, schooltas sen en schaatsriemen. Melkboer A. Greeuw kwam met zijn handwagen. De losse karnemelk hing in een sloop bij ons uit te lekken, beneden in de waskeuken, tot het zomerse toetje hangop. Kapper P. Klopper kwam aan huis om de lange haren van de dochters bij te punten en te knippen. Haarlin ten, met de houten ellemaat gemeten, kochten we bij de manufacturenwinkel van mevrouw G. Groot-Mossel (Piet van Griet). Na het afrekenen zei ze altijd: "Dank U!

Heylooer Cronyck | 1991 | | pagina 9