bestemming heeft gekregen - misschien heeft een arts hiermee zijn taak nog een tijdje wat moeitelozer kunnen uitoefenen? Voor het ophalen aan herinneringen veel dank aan J. Dekker J. Hoogland Mevr. J. Sengers-Zoon en haar zuster Jannie J. van Steeg. Alkmaar, voorjaar '89 C.H. van der Weide-de Lange (Jet) BLOKHUIS MJTIIME De foto stelt voor het huis, aanvankelijk genaamd Blokhuis "De Lutine", later Blokhuis "Lutine"gelegen aan de Rijks-, later Kennemerstraatweg te Heiloo. Eerst genummerd C 73, daarna A 72, en tenslotte 7. Het huis, dat geheel van hout is opgetrokken op een stenen voet, werd gebouwd in 1920 in opdracht van de Bouw- en Exploitatiemaatschappij Nijenburgh" te Hei loo door de timmerman/aannemer Jan Rus met behulp van Duitse monteurs Het betrof namelijk een zogenaamde montagewoning, afkomstig uit de timmerfabriek van de firma CHRISTOPH UNMACKgevestigd te Niesky-Oberlausitz in Opper- Silezië Van genoemde fabriek zijn in Nederland meer houten blokhuizen neergezet, o.a. in Rhenen, Haarlem, Wasse naar, Egmond aan Zee en Huizen. In de gemeente Heiloo staan er drie, te weten de percelen Kennemerstraatweg 7, Kennemerstraatweg 41 en Heerenweg 2. Een vierde, ge naamd Blockhove, werd op last van de Duitse Wehrmacht in 1944 gesloopt in verband met de behoefte aan schootsveld voor de stelling Alkmaar. Dit huis was e- veneens gelegen aan de Kennemerstraatweg ter plaatse van de huidige percelen 23 en 25. Blokhuis "Lutine" werd voor de eerste maal bewoond =10=

Heylooer Cronyck | 1991 | | pagina 12