VOORWOORD oninklijk ignummer i Heiloo. )0 uur tot Muziekvereniging "Eensgezindheid" Heiloo Heilooër Harmonieorkest Caecilia Tot aan het einde van de vorige eeuw was de gemeente Heiloo bij bijzondere gebeurtenissen afhankelijk van een muziekkorps uit een buur-gemeente. In 1898 werd dat verleden tijd. Een gemeente met nog geen tweeduizend inwoners kreeg door oprichting van Eensgezindheid een eigen muziekvereniging. Ruim 25 jaar later, in 1925, de gemeente telde toen bijna vierduizend inwoners, werd de basis gelegd voor het in 1985 tot harmonieorkest uitgegroeide "Caecilia". Het zestig jarig jubileum van dit Heilooër Harmonieorkest is de aanleiding geweest voor de Vereniging Oud Heiloo om aan het muziekverleden van de twee voornoemde verenigingen een tentoonstelling te wijden. Dat het verleden rijk is geweest, zult U ongetwijfeld de komende maanden in de Oudheids kamer kunnen zien. Generaties Heilooërs hebben deelgenomen aan het plaatselijke muziekleven. De tentoonstel ling en dit boekwerkje zullen bij veel inwoners herinnering en herkenning opoepén. Dank zij de goede samenwerking tussen de Vereniging Oud Heiloo, Eensgezindheid en Caecilia is zowel de tentoonstelling als dit boekwerkje tot stand gekomen. Met name moeten hier wor den vermeld de Heer P. Dijkstra, voorzitter van Eensgezindheid, de Heer C. Schoutsen, voorzitter van Caecilia, Mevr. L. Beets-Boot en de Heren N. Rozing en F. Beuze, die vele teksten hebben verzorgd, Mevr. M. C. van Rijn en de Heer Rev. P. Rozing, die vele muziek instrumenten uit hun collecties voor deze tentoonstelling hebben afgestaan, de Heer G. Slijk huis, die de inrichting heeft verzorgd, en Drukkerij Uitkijkpost, die voor deze fraaie uitgave verantwoordelijk is. Dat beide muziekverenigingen anno 1985 nog springlevend zijn, zult U ook in De Oude Pastorij kunnen evaren. Van tijd tot tijd zullen enkele leden de tentoonstelling muzikaal opluisteren. Een tentoonstelling en een boekwerkje, die zeker Uw belangstelling verdienen. A. A. M. Willemse-van der Ploeg 3

Heylooer Cronyck | 1985 | | pagina 5