In 1963 zijn de uniformen een feit en worden zij getoond aan het gemeentebestuur. Tijdens de jaarvergadering was er geen geestelijk adviseur en de vereniging ziet er ook de noodzaak niet meer van in. Men denkt erover om in 1965 ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan een Bondsconcours te organiseren. Opvallend was dat in 1964 ook de Christelijke groet voor het eerst achterwege blijft, deze was gebruikelijk voor aanvang en sluiting der vergadering. Het Vendel zal muzieklessen gaan krijgen. Het 25-jarig jubileum van dirigent L. Oly wordt gevierd in de Rustende Jager met een recep tie. Ondertussen wordt er gewerkt aan vervanging en vernieuwing van het instrumentarium, het zal worden omgezet in „lage stemming". Bij een Tamboerconcours in Heiloo was het oordeel van de jury over Sint Caecilia: „Optreden keurig, verwachten nog veel van deze keu rige drumband", „Prima leiding en maïtre-stokwerk goed". Eind 1964 wordt de Boerenkapel opgericht met alleen leden van Sint Caecilia, onder leiding van Jaap Ursem. Het eerste optreden vindt plaats bij de verkiezing van Prins Carnaval. De Boerenkapel studeert hard, bij Jaap in de huiskamer. Ondanks het vieren van het 40-jarig bestaan gebeurt er in 1965 blijkbaar niet zoveel. De Hei- looër Operettevereniging werkt mee aan het donateursconcert, ook wordt meegedaan aan het K.R.O. muziekfestival. 1966 is het jaar van de taptoe, er werden er elf gehouden. Herfst 1966 wordt een nieuw instrumentarium aangeschaft waarvoor diverse acties waren gehouden. 1967 was het jaar waarin voor het eerst de „limonadeactie" werd gehouden; wie dronk in die dagen geen limonade van Sint Caecilia? 1970 was weer een jaar van succes, er werd goed gepresteerd, men nam weer deel aan het K.R.O. muziekfestival in Hoorn, met voldoende punten reisde men maart 1971 naar Amersfoort. Er kwam een verheugende mededeling van het gemeentebestuur, het subsidie was verdubbeld van 1.000,naar 2.000,de penningmeester straalde. Bij het K.R.O. festival in Amersfoort eindigde Sint Caecilia gelijk met de fanfare Caecilia uit Zwaag en na loting moest men de eer aan Zwaag laten. Volgens de boeken speelden er andere zaken mee. In 1971 behaalde men in Heerhugowaard een ruime eerste prijs in de afde ling Uitmuntendheid met liefst 315 punten. Na 23 jaar trad de heer Th. Kuyper af als voorzitter. Hij heeft enorm veel voor de vereniging betekend. Hij maakte lief en leeij van de vereniging mee, hij werkte mee aan de totstandko ming van een volksmuziekschool in Heiloo, waarvan hij ook nog zes jaar penningmeester was. Hij ijverde er tevens voor dat de leerlingen een goede vooropleiding kregen. Zijn inspan ningen werden later belond in de HAF A-opleiding. De heer J. Heijne werd zijn opvolger. Op dezelfde vergadering (1971) werd de naam van Sint Caecilia omgezet in „Heilooër Harmonie-orkest Caecilia". Hiermee verdween uit de naam de oprichtingsreden van de vere niging en werd het mogelijk ook mensen van andere gezindten in te schrijven als lid. Er werd dit jaar ook gedacht aan samengaan met het Trompetterkorps Heiloo. De contributie ging omhoog van 1,— naar 1,50. Na 33 jaar wordt er in 1973 afscheid genomen van de heer Oly als dirigent met een feestavond. Burgemeester H. Hoekstra verleende de heer Oly de ere penning van Heiloo voor zijn verdienste voor de vereniging. Van de Bond ontving hij een gouden insigne. Ook de heer Kuyper kwam nog even in het zonnetje. De heer W. Bakker werd opvolger van de heer Oly, hij bleef maar kort bij Caecilia, de stemming onder de leden was niet „je dat", en de prestaties gingen achteruit. Boze leden stelden: „hij weg - of wij weg!" Na een goed gesprek met het bestuur ging de heer Bakker heen.

Heylooer Cronyck | 1985 | | pagina 42