1 50 leden aanwezig waren. Omdat de leden ook slordig met muziek omgingen besloot het bestuur op die vergadering dat alle leden zelf hun muziek moesten opplakken, Waar halen we plaksel, was de vraag van een der leden? Dat was geen samenwerking, zo kon het niet doorgaan zo besloot men. Toen men dan ook in 1946 naar een concours ging en met de twee de prijs thuiskwam, viel het de leden zo tegen dat enkele leden en zelfs bestuursleden, voor de eer bedankten, zonder zich af te vragen of de schuld misschien bij henzelf lag. Tijdens een bestuursvergadering werd het bestuur weer aangevuld en werd meegedeeld, dat wie het er niet mee eens was, kon gaan. Dit kostte wel enkele leden, maar er bleef een gezonde kern over: 30 leden om opnieuw te beginnen. Toen begonnen ook de successen weer te komen, op een tweetal concoursen in 1948 kwam men weer thuis met eerste prijzen. Toch zat het niet mee, weer moesten enkele jonge krachten in militaire dienst, nu om naar Indonesië te gaan. Het vijfentwintigjarig bestaan in 1950 werd gevierd met een officiële receptie op 25 februari en een „groot bondsconcours voor Harmonie- en Fanfarecorpsen in Noord-Holland op de zondagen 4 en 11 juni 1950.in het Muziekpark te HEILOO" waaraan ruim 30 verenigin gen deelnamen. De jury werd gevormd door Jos. de Klercks, Haarlem, en M. Kockelkoren, Maastricht, beide toonkunstenaars. Het programma van feestelijkheden vermeldt: Zaterdag 3 juni 8.00 uur: Openingsconcert door Sint Caecilia. Zondag 4 juni 11.30 uur: Officiële ontvangst op het gemeentehuis. 12.00 uur: Marswedstrijd, waarna tamboerwedstrijd. 1.30 uur: Concertwedstrijd. 8.00 uur: Vervolg concertwedstrijd. Woensdag 7 juni 8.00 uur: Concert, aangeboden door Eensgezindheid te Heiloo. Zaterdag 10 juni 8.00 uur: Concert aangeboden door Eensgezindheid te Egmond- Binnen. Zondag 11 juni: Programma als op 4 juni, zonder de officiële ontvangst. Het erecomité vermeldt vele toenmalige notabelen: J. Kalff, Burgemeester, J. van Muijdn, Pastoor, J. J. J. M. Festen, Gemeente-secretaris, J. Schuit en J. Rus, Wethouders, Dr. J. P. deSmet, Geneesh.-Dir. St. Willibrordus-stichting, A. A. M. E. Janssen, arts, M. Mrink, mede-oprichter R.K. Bond, N. Waterdrinker, Groepscommandant Rijkspolitie, J. van Ge- meren, Voorzitter VVV, P. Groot, Directeur „Nieuw Leven", Jac. van der Kommer, Voor zitter „Hemi", H. C. Groot, Voorzitter „De Hanze", J. Bolten, Voorzitter K.A.B., H. Korthouwer, Secr. L.T.B., R. Pirovano, Kerkmeester. In 1951 werd door de ledenvergadering een commissie in het leven geroepen om allerlei zaken en aktiviteiten te begeleiden. Tevens werd dit jaar een Vendelkorps opgericht, bestaande uit tamboer en bazuinblazers. Eerste tamboer-maitre was de heer Schipper. Er werd ook gestart met gezamenlijke repetities voor de leerlingen onder leiding van de heer Oly. Dit gebeurde voor de grote repetitie van het fanfarekorps. Als vervolg op het goede jaar 1950, werd er in 1951 goed gemusiceerd. Op het Bondsconcours in Langedijk werd in dat jaar een eerste prijs gehaald en tevens een eerste prijs in de mars wedstrijd, in de concertwedstrijd met 323 punten, in de marswedstrijd met 96 punten. In die tijd organiseerde de fanfare „Eensgezindheid" een concours waaraan ook door Caecilia met goed resultaat werd deelgenomen, in de concertwedstrijd een resultaat van 395 punten en in de marswedstrijd blies men 99 punten bij elkaar, beide goed voor een eerste prijs. 35

Heylooer Cronyck | 1985 | | pagina 37