Eensgezindheid speelt in de muzieknis. Op de ansichtkaart wijds genoemd: ,,Muziekpark te Heiloo". dat gegeven werd ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de muziekvereniging H.U.G.O. Meijns haalde eruit wat erin zat en heeft enorm bijgedragen tot de bloei der vereni ging. Onder zijn stimulerende leiding kwam het corps op „eenzame" hoogte. Op concoursen in Wormerveer en Schoorl werden de prijzen weggesleept. In die jaren kreeg men oók de be schikking over het gebouwtje „Kunst en Sport" aan de Holleweg waar tot voor kort het Asta-theater stond voor de repetities die ook toen op woensdagavond werden gehouden. In 1934 telde het corps 34 werkende leden en drie leerlingen. Vier jaar later werd het veertig jarig bestaan gevierd en ter gelegenheid hiervan organiseerde „Eensgezindheid" in Heiloo het Nationaal Concours voor Harmonie en Fanfarecorpsen. Het bestuur begint zijn voorwoord in de feestgids aldus: „Zooals de zon de bloemen kleurt, kleurt de muziek het leven". De jury bestond uit de heren Flipse en Zonderland. De tweede concoursdag viel letterlijk en figuurlijk in het water. De regen kletterde uit de lucht. Toen de marswedstrijd zou beginnen ging men naar de plaats van bestemming maar nog steeds in de stromende regen. Bestuur en leden floten een deuntje, maar beslist niet van vrolijkheid. Het was een waar kunststuk om 's middags de corpsen weer bij elkaar te krijgen, maar het lukte, zo vertellen de notulen. Het was de zustervereniging „St. Caecilia", die veertien jaar eerder op eigen benen was gaan staan, die met een tweede prijs naar huis ging in de eerste afdeling fanfare. Op een concours in 1940 te Oostzaan, dat georganiseerd werd door de gezamenlijke vereni gingen uit Zaanstreek en Waterland, kwam „Eensgezindheid" uit in de ere-afdeling fanfare, uiteraard weer onder leiding van Albert Meijns en behaalde een 1ste prijs met 372 punten 22

Heylooer Cronyck | 1985 | | pagina 24