Dorpsleven in Heiloo, 40 a 50 jaar geleden schreven door Mr. J.H. Rombach, en op fraaie wijze gedrukt - met foto-illustraties en een plattegrond - door Drukkerij De Uitkijkpost. Op 1 October is de Vereniging aanwezig geweest op de Historische Dag, die voor alle verenigingen van Noord-Noord Holland werd georganiseerd in De Vest te Alkmaar door de Cul turele Raad Noord Holland. In Noveinver werd de jaarlijkse le denvergadering gehouden in de zaal van de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat, tijdens dewelke de Heer Hoogvorst sprak over het dorpsleven in Heiloo van vijftig jaar geleden. Er is in de loop van het verslagjaar gewerkt aan het op richten van een archeologische werkgroep, en tenslotte hebben verschillende bestuursleden weer voor diverse groepen en in stellingen lezingen met lichtbeelden gehouden. Helaas kon door omstandigheden de traditionele prent niet verschijnen. Op een Zondag in Mei 1936 kwam de Heer Heyt, hoofd der school in Heiloo, mij in school opzoeken. Hij bood me de be trekking van kwekeling met acte aan. Dat zou dan zijn aan de ULO-afdeling van de openbare school. Het salaris zou 800,= 's jaars bedragen, voor mij een zeer groot bedrag. Ik werkte toen aan de ULO-school te Winkel voor 41,= per maand. Het ging allemaal nogal bescheiden in die dagen... Er was èèn gemeente in Nederland, waar 900,= werd geboden. Dat was Wassenaar. De koop ging door, en zo ging ik half Mei 1936 voor de eerste maal naar mijn nieuwe werkkring hier in Heiloo. De reis van Schoorl naar Heiloo deed ik op een motorfiets van niet te brutaal formaat. Die motor moest fatsoenlijk opge- stald worden en daartoe kwam ik terecht in "De Onderneming". Het stallen mocht van de Heer Jac. van Gemeren in de gelagka mer naast het biljart. De Heer Van Gemeren legde kranten op de vloer. In de middag at ik er ook mijn brood met èèn koffie a 0,15. Als het koud was mocht ik in de huiskamer. Mevrouw 52

Heylooer Cronyck | 1984 | | pagina 6