Jaarverslag 1983 Op de 27e October hebt U een lezing gehad in Het Open Huis en aan het einde van het jaar, zoals gebruikelijk, is U weer de prent thuisbezorgd. Tenslotte valt nog te vermelden, dat de vereniging heeft meegedaan met de Anjercollecte, en dat in de loop van het jaar in De Oude Pastory verschillende schoolklassen zijn ont vangen en rondgeleid, en dat regelmatig door de verschillende bestuursleden op verzoek bij gelegenheid van vergaderingen en bijeenkomsten lezingen, al dan niet met lichtbeelden, over oud) Heiloo zijn gehouden. Een kort overzicht van de activiteiten in dit jaar. Op 5 Februari werd door Mr. 3.H. Rombach officieel geopend de ex positie "Alkmaarse Bodemvondsten". Deze tentoonstelling, die het resultaat liet zien van de opgravingswerkzaamheden van de Heren 3. Stam en M. Corbië, duurde tot medio Mei. Ter gele genheid hiervan kwam ook een rijk met tekeningen geïllus treerde Heylooer Cronyck uit met onder meer een algemene be schrijving van de geëxposeerde voorwerpen. Op 27 April werd het nieuwe kantoor van de ABN geopend in de voormalige Oude Herberg. Bij gelegenheid hiervan gaf deze in samenwerking met de vereniging Oud Heiloo het boekje uit "Er is iets veranderd...", geschreven door ons lid, de Heer 3. Speur; alle leden hebben dit boekje gratis thuisbe zorgd gekregen. Tevens werd er in dit nieuwe kantoor van 27 April tot 18 Mei een foto-expositie gehouden over hetzelfde onderwerp, eveneens met medewerking van Oud Heiloo. Onderwijl is er hard gewerkt aan de tentoonstelling over Ter Coulster, waarbij veel hulp - een een bedrag aan subsidie - is ontvangen van de Familie Van der Feen de Lille en mede werking van het Gemeentearchief te Alkmaar. De opening van deze tentoonstelling vond officieel plaats - wederom in het Witte kerkje - op Zaterdag 2 3uli met een toespraak van de Heer Th.G. Van der Feen de Lille. Deze opening trok veel be langstelling, en ook de tentoonstelling is redelijk bezocht; zelfs is een gezelschap uit Groningen ontvangen. De tentoon stelling ging gepaard met de uitgave van een speciale Heyloo er Cronyck, feitelijk een monographie over Ter Coulster, ge-

Heylooer Cronyck | 1984 | | pagina 5