Jaarverslag 1982 50 van onze vereniging vanaf het allereerste begin. Hij was ten zeerste geïnteresseerd in de locale geschiedenis van deze omgeving in het algemeen, en in die van Heiloo, al tientallen jaren zijn woonplaats, in het byzonder. Voor informatie en bijdragen werd niet vergeefs een beroep op hem gedaan. Onge twijfeld herinnert U zich van zijn hand een artikel over de meelmolen van Heiloo, en het vorig jaar verschenen boekje "Er is iets veranderd...", door hem geschreven. De vereniging is hem veel dank verschuldigd. In enkele regels kan worden samengevat, welke de activi teiten van de vereniging zijn geweest over het jaar 1982 - alhoewel de voorbereiding en de uitwerking vaak uren en uren werk zijn geweest voor het bestuur. Meet U derhalve Uw waar dering niet af aan de lengte van dit verslag. Aan het begin van het jaar stond er de tentoonstelling van oude foto's van Heiloo, met - in een hoek - foto's van groepen, klassen, met de vraag: kent U ze nog? Hierop is ent housiast gereageerd, vooral natuurlijk door degenen, die zichzelf of familieleden herkenden. De belangrijkste activiteit was wel de tentoonstelling "De Kring van Heilo", in zowel de Bovenzaal als de Expositie ruimte. Deze tentoonstelling werd opgeluisterd door een klankbeeld en een diavertoning. Ter gelegenheid hiervan hebt U allen een - dat mogen wij toch wel zeggen - byzonder fraai boekwerk gekregen: De Kring van Heiloo. Voor deze tentoon stelling is er uit het gehele land belangstelling geweest. Het boek en de expositie hebben een byzonder goede critiek gekregen in landelijke bladen als NRC, Trouw, Parool en Volk skrant. Het boekje is al geheel uitverkocht. Nogmaals willen wij hier noemen Mevrouw Mathijsen met haar studenten, zonder wie dit alles niet van de grond was gekomen, en ook het An jerfonds, dat een subsidie van 5.000,=, speciaal hiervoor beschikbaar heeft gesteld. In het Vara-radioprogramma, dat geheel gewijd was aan Heiloo, heeft onze vereniging bij monde van de voorzitter acte de presence gegeven, en ook het woord gevoerd.

Heylooer Cronyck | 1984 | | pagina 4