We kregen veel aanbiedingen van de winkelstand, of ei genlijk beter gezegd: verzoeken. Het gevolg was, dat we twee bakkers hadden, Over en Groot, om de week, en dan nog Zater dags een krentenbrood van een derde. Alle leveranciers kwamen aan de deur: eerst horen en vervolgens bezorgen. Zo kwam de slager minstens tweemaal (dus viermaal eigenlijk). Op de a- vond van 21 November, toen ik dit alles vertelde, kwam nog iemand naar me toe, die vertelde, dat hij dat was geweest, die voor slager Renes aan de deur kwam. Zo kwam de oude Van Weelderen bijvoorbeeld driemaal per week met paard en kar. Schilderachtig lijkt dat nu. Herinnert U zich nog dat de schoenmaker 's Maandags reparatiewerk kwam ophalen? Ik zie Pesser nog met een grote mand op zijn fiets. Dat beeld heb ik ook nog duidelijk van de oude Arie Greeuw (vader van Bob, zoon van de melkboer aan de Schoollaan). De Fa. Greeuw be zorgde nog aan huis tot 1 Januari 1983, maar dan wel per au to. Nu zien we de hoog opgeladen wagentjes van A.H. en het o- verladen in de auto's. Vlak na de oorlog, in Juni 1945, verhuisden we naar Ker- kelaan 67 en werden de buren van de Familie Köhne, die in '41 daar al kwam wonen. Het schoolhuis was in gebruik genomen als schoolruimte. Onze verhuizing werd grotendeels uitgevoerd door leerlingen van de ULO-school, alleen de piano werd ge transporteerd met een wagen van Spaans' Kolenhandel. De Ker- kelaan (trouwens toen Kerklaan geheten, èèn letter minder) was nog een rustige weg. Onze buurvrouw, Mevr. Köhne dus, sprak van "stiekum", zo verlaten was het er eigenlijk. Tegen over ons was een landweggetje, Waar de Families Leusink en Lieshout woonden. Hun huizen zijn er nog: typische oude hui zen, maar verder is alles nieuwbouw aan de Spoorlaan. De Kerkelaan is nu een drukke verkeersader naar Heiloo— West en de Egmonden. Dit waren zo enige herinneringen aan Heiloo, zoals dat 40 a 50 jaar geleden was. C. Hoogvorst. 56

Heylooer Cronyck | 1984 | | pagina 10