In: Jaarboekje voor rederijkers en beminnaars der poezy 1860 Collectie J.N. van Tiel Portret van Hofdijk met op de achtergrond een Kennemerlandschap. 4. Portret van W.J. Hofdijk [1860] Originele foto Handschriftencollectie UB Amsterdam. D q 196 i Naar deze foto is de gravure door J.H. Rennefeld (3) vervaardigd. 5. Manuscript van: W.J. Hofdijk. De laatste dag van Heemskerck's beleg, (1359). Historisch dramatisch gedicht. Haarlem: A.C. Kruseman, 1851 Collectie Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. UB Leiden. Ltk 1290 Manuscripten van vroeger werk van Hofdijk zijn verloren geraakt. Van Hof- dijks eerste grote publikatie bij uitgeverij Kruseman, werd het manuscript wel bewaard. 6. Brief van W.J. Hofdijk aan E.J. Potgieter. Alkmaar 7 juli 1839 Handschriftencollectie UB Amsterdam. AM 58 Hofdijk schrijft aan Potgieter dat de gedichten van Beets en Hasebroek hem "in verrukking" brengen en dat hij deze navolgt. Hij biedt zijn gedicht De zanger aan voor Tesselschade (dat niet opgenomen zal worden). Tevens kon digt hij aan een groot gedicht Rosamunde in de stijl van Beets geschreven te hebben. 7. Brief van W.J. Hofdijk aan J. Immerzeel Jr. Alkmaar 12 november 1839 Collectie Koninklijke Bibliotheek Den Haag. 133 C 11; br. IV.4 Hofdijk stuurt de uitgever van de Muzen-almanak een vers toe, dat niet op genomen zal worden. 8. W.J. Hofdijk. Rosamunde. Romantisch dichtstuk. Amsterdam: J. Immerzeel, 1839 Litho door M. Mourot. Naar idem, t.o. de titelpagina Bibliotheek Gemeentearchief Alkmaar. 21 G 11 Eerste publikatie in boekvorm van Hofdijk. 9. [W.J. Hofdijk]. De Bruidsdans. Een lied van den minstreel van Kennemerland. 94

Heylooer Cronyck | 1982 | | pagina 94