77 Gravure door J.W. Kaiser. Naar idem, op de titelpagina Bibliotheek Gemeentearchief Alkmaar. 21 G 8 15. N. Beets. "Geschreven op het veld van Waterloo" In: Almanak voor het schoone en goede 1840, p. 172 Collectie Marita Mathijsen 16. N. Beets. Tekening van ruïne van Poelgeest Collectie Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. UB Leiden. Beets- archief 109 (1) Beets was een bekwaam tekenaar. Hij gaf zelf een ontwerp aan graveur H.W. Couwenberg voor het vignet van Guy de Vlaming. 17. N. Beets. Geïllustreerd Alfabet Collectie Letterkundig Museum Den Haag 18. N. Beets. Circulaire. Haarlem 17 mei 1840 Handschriftencollectie UB Amsterdam. Al 16 d In deze gedrukte circulaire kondigt Beets aan, van J. Immerzeel de redac tie van de Nederlandsche Muzen-almanak over te nemen. Op dit exem plaar voor Potgieter vraagt Beets hem als "collega redacteur" een bijdrage voor de Muzen-almanak. Beets wist niet dat Potgieter toen al in moeilijk heden verkeerde met zijn almanak Tesselschade. 19. N. Beets aan E.J. Potgieter. Huwelijksaankondiging. Heiloo 21 augustus 1840 Handschriftencollectie UB Amsterdam. Al 16 g De huwelijksaankondiging van Nicolaas Beets en Alida van Foreest, ver zonden aan E.J. Potgieter. 20. N. Beets. Kleerborstel met initialen Collectie Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. UB Leiden. Beets- archief 150 (4) 21. Gipsen buste van J.H. van der Palm Collectie Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. UB Leiden. Beets- archicf 150 (1) Deze buste van zijn schoonvader had Beets in zijn werkkamer staan.

Heylooer Cronyck | 1982 | | pagina 77