NOTEN 1. Van deze zeer belangrijke, tweezijdig bewaard gebleven correspondentie tus sen Beets en Potgieter is een zeer voorlopige editie raadpleegbaar, uitgegeven ais Interne Publikatie van het Instituut voor Neerlandistiek Amsterdam, on der de titel We like us at a distance. Deze uitgave werd gemaakt door een werkgroep (KML 6, 1980) o.l.v. Frank Ligtvoet. Een wetenschappelijke edi tie wordt door hem voorbereid. Om de manuscripten, die in slechte staat zijn, te sparen, citeren wij uit deze voorlopige uitgave (verder aangegeven onder de titel We like us 1980). 2. De brieven van Hasebroek aan Potgieter (Potgieters antwoorden zijn ver loren) zijn de belangrijkste bron voor de kennis van Hasebroek in de Heiloo- tijd. Ze zijn uitgegeven door J.H.J. Willems. J.H.J. Willems. Joh. Petrus Hase broek. Bijdrage tot de kennis van het letterkundig leven, voornamelijk in de jaren 1830-1840. Eindhoven 1939 (dissertatie Utrecht). (Voortaan geci teerd als Willems 1939). 3. Over deze tijdschriftjes (Apollo, Argus, De Nederlandsche Mercurius en De Vriend der Waarheid): C.G.N. de Vooys. "Apollo, Argus en Nederlandsche Mercurius". In: Verzamelde letterkundige opstellen. Antwerpen enz. 1947. p. 96-115. Tevens: Literaire tijdschriften in de eerste helft van de negen tiende eeuw. Interne Publikatie Instituut voor Neerlandistiek Amsterdam 1975. 4. Van de correspondentie Beets-Kneppelhout wordt een editie gepland door F. Ligtvoet, in samenwerking met M. Mathijsen. 5. Klikspaan [ps. van J. Kneppelhout]. "De Rederijkerskamer voor Uiterlijke Welsprekendheid". In: Studentenleven. Augustus 1841-Februari 1844. Dl. II. Derde druk. Leiden z.j. p. 11. 6. Het stuk over de Rederijkerskamer is ontleend aan de inleiding bij: J. Knep pelhout. Opvoeding door vriendschap. Toegelicht door Marita Mathijsen en Frank Ligtvoet. Amsterdam 1980. p. 16-18. Zie daar voor verdere literatuur verwijzingen. 7. [N. Beets]. Hildebrands voorbereiding. Het dagboek van de student Nicolaas 152

Heylooer Cronyck | 1982 | | pagina 152