hoog- In: De Nederlandsehe Spectator 14 november 1885 aange- Collectie Atlas van Stolk Rotterdam Deze prent is een eerbetoon aan J. Kneppelhout en W. Jonckbloet, die beide in 1885 gestorven zijn. De Spectator erkent de schrijvers als voorgangers. eiden: 7. "Ter gelegenheid van den 70sten verjaardag van Mevrouw Bosboom- Toussaint" i, ver- Gravure door E.A. Tilly. Naar Ch. Rochussen ar van In: Eigen Haard 16 september 1882 Collectie Gemeentearchief Alkmaar. Portretverzameling 36 Op deze prent het geboortehuis van de jarige. 8. "Haar die tot zeventig jaren de waarheid diende en schoonheid, leggen historie en kunst dubbelen lauwer om 't hoofd" Litho. Naar [J.j Sjchmidt] C[rans] er die In: De Nederlandse he Spectator 16 september 1882 /e van Collectie Gemeentearchief Alkmaar. Portretverzameling 52 9. "Hulde aan Potgieter, die steeds 'onvoldaan', Hollands wedergeboorte begeer de en J ong-Holland nimmer betrad" Litho. Naar Joh. Bfraakensiek] In: De Amsterdammer, Weekblad voor Nederland 28 juni 1908 Collectie B. Luger 1892 Potgieter wordt hier afgebeeld als Mozes die verlangend kijkt naar het beloof Tilde- de land, maar dit nooit zou mogen betreden: Potgieter heeft steeds gestreefd naar een herleving en waardering van literatuur, maar tijdens zijn leven is dit doel helaas niet bereikt. Nu, 75 jaar later, wordt het werk van de tachtigers Erven wel ten volle gewaardeerd. (De allereerste jaargang van De Gids had als titel vignet een rijzende zon zoals hier afgebeeld). 1 luxe 10. Ter gelegenheid van de 70e verjaardag van W.J. Hofdijk Gravure door E.A. Tilly. Naar Ch. Rochussen In: Eigen Haard 27 juni 1886 iders. Collectie Gemeentearchief Alkmaar. Portretverzameling Op deze prent staat Hofdijk afgebeeld naast zijn geboortehuis in Alkmaar temidden van zijn schildersattributen. 109

Heylooer Cronyck | 1982 | | pagina 109