106 liet eerste nummer van dit befaamde satirische tijdschrift opent direkt met aanvallen op Beets, Hasebroek en Kneppelhout. 10. De auteur der Hippokreen-ontzwaveling [ps. van W. Hecker]. Ouos Ego! Hekelrijmen. Groningen: P. van Zweden, 1844 Collectie Instituut voor Neerlandistiek Amsterdam In dit bundeltje hekeldichten is een Nieuwe Hippokreen-ontzwaveling opge nomen. Naast de amateur-poëten, worden Beets, Hasebroek en Potgieter stevig aangepakt. De onvermoeibare auteur licht onder een apart hoofdstukje "Aan tekeningen" zijn verzen toe, zodat iedereen alle toespelingen, verdraaide ci taten en steken onder water kon begrijpen. 11 .Den auteur der Hippokreen-ontzwaveling en van Ouos Ego! toegezongen. Arnhem: G. van Eldik Thieme, 1844 Bibliotheek Gemeentearchief Alkmaar. AK 1F 12f Dit pamflet stelt de grofheid van de anonieme auteur van de genoemde hekel dichten aan de kaak die niet eens zijn naam bekend durfde maken. 12. "Illustratiën van Nederlandsche Gedichten" Litho door H.L. Smits In: De Nederlandsche Spectator 25 februari 1860 Collectie Atlas van Stolk Rotterdam Het is niet zeker dat Hasebroek voorgesteld wordt, maar alles (dominees- kleding, her, kerktoren met ooievaarsnest zoals in Heiloo) wijst er wel op. 13. Spotprent van Hofdijk als minnezanger Houtgravure door onbekende In: Asmodée. Geïllustreerde Almanak voor het schrikkeljaar 1864, t.o. p. 102 Collectie Gemeentearchief Alkmaar. Portretverzameling Naast deze karikatuur van Hofdijk staat een anoniem gedicht tegen "De Ken- nemer Meistreel, alias W.J. Hofdijk, beroemd poëet, historieschrijver en schoolmeester van den derden rang". 14. "Onze Gidsen" Litho doorj. Krauss. Naar [J. Sjchmidt] Cjrans] In: De Nederlandsche Spectator 17 oktober 1885

Heylooer Cronyck | 1982 | | pagina 106