105 Fraaije Letteren. Groningen: I.H.C.D. Ohlen, 1839 Collectie UB Leiden. 1208 G19 Dit gedicht is een aanval op de Hippokreen-ontzwavcling. Mohrman is het niet eens met de auteur. Volgens Mohrman wordt er best wel goede poëzie geschre ven, Bcets is geniaal en in een lofdicht op Beets wordt hij als de opvolger van Bilderdijk gezien. 6. Aan den autheur der ontzwaveling, van den llippokreen-ontzvoavelaar. Zwart sluis: R. van Wijk, Anths. Zoon., 1839 Bibliotheek Gemeentearchief Alkmaar. AK 1F 12e Dit anonieme pamfletje is tegen de schrijver (Hofdijk) van de Ontzwaveling van den Hippokreen-ontzwavelaar gericht, die veel te grof zou zijn geweest en dezelfde wapens zou hebben gebruikt als de auteur van de Hippokreen- ontzwavcling zelf. 7. [G.T. Mohrman]. Een blik, geen "blaam" op Neêrlands poëzy. Hekeldicht. Utrecht: H. Thompson, 1841 Collectie UB Amsterdam. 2547 F 2 (8) (foto) Dit hekeldicht is opnieuw een aanval op de middelmatigheid van de Neder landse literatuur. 8. Optocht naar den Helikon. Opgedragen aan den Hippokreen-ontzwavelaar door den Autheur van het Hekeldicht een blik geen blaam op Neêrlands Poëzy [1841] Litho. Naar [G.T. Mohrman? Collectie Rijksprentenkabinet Rijksmuseum. F. Muller 7052 Een tiental amateurdichters (waaronder W. Warnsinck, F.F. Robidé van der Aa, H.W. Yntema) bestijgt op deze prent de Parnassus, gezeten op allerlei potsierlijke beesten. Bovenop de dichtersberg staat Muzen-almanakrcdactcur J. Immerzeel, voor de herberg "Dichters welvaren" en nodigt de aankomenden binnen. Op het pad liggen werken van Bilderdijk en Kinker, die vertrapt worden. 9. Braga. Dichterlijke Mengelingen. Uitgegeven door Een Dichtlievend Gezel schap, onder de nooit gebruikte zinspreuk: "Utile dulci". 1 december 1842 Collectie Marita Mathijscn

Heylooer Cronyck | 1982 | | pagina 105