2. "Varia" Litho door H.J. Backer. Naar A. Ver Huell In: Studenten Almanak Leyden 1845 Collectie Academisch Historisch Museum Leiden Ver Huell tekent hier o.a. hoe een student zich voelt de nacht voor een examen. Verder tekent hij studenten zonder hoofden op theevisite bij hun professoren en een collegezaal waar studenten als schrijfautomatcn het dictaat van de professor volgen. 3. De studentenkamer van B. Gewin Tekening door onbekende Collectie Academisch Historisch Museum Leiden (foto) 4. A. Ver Iluell. Novitius in de Regten 1840 Collectie Rijksprentenkabinet Rijksmuseum Amsterdam (foto) A. Ver Iluell tekent hier een dronken groep studenten, waaronder hijzelf, op zijn kamer. 5. Optogt van de II.II.Studenten der Leydsche Hoogeschool gehouden op den 9 Febr. 1835 Litho door L. Springer. Naar idem Collectie Academisch Historisch Museum Leiden In 1835 hielden de studenten te Leiden een Maskerade, geïnspireerd op de intocht van de Spaanse koning en koningin Ferdinand en Isabella in Granada op 6 januari 1492. Zo'n historische optocht sluit aan bij de opleving van de aandacht voor het verleden in de romantiek. De studenten waren verkleed in kostbare kostuums. Ook Kneppelhout, Beets, Hasebroek en Gewin namen deel aan de Maskerade. 6. [N. Beets]. De Masquerade. (9February 1835). Leyden: C.C. van der Hoek, 1835 Collectie Academisch Historisch Museum Leiden Beets schreef anoniem een geestig vers over de optocht. De latere humorist verraadt zich hier voor het eerst. 7. De afzonderlijke voorstellingen, welke den optogt, gehouden door II.II.Stu- 100

Heylooer Cronyck | 1982 | | pagina 100