het oog op de scheepvaart, die toen nogal omvangrijk was, werd dit kanaal steeds opengebroken met de nodige risico's. Wijlen de Heer Bruul, jarenlang de bekende Gemeentesecretaris van Heiloo, betoogde, dat het voor het bevorderen van de ijssport noodzakelijk was, dat er een ijsbaar zou worden aangelegd, en het resultaat was dan ook, dat alle bestuursleden unaniem van mening waren, dat de ijsbaan er moest komen. Er werd besloten, dat het bestuur van V.V.H. contact zou opnemen met het bestuur van de IJs club. Op 24 October 1924 had de gecombineerde vergadering van de beide besturen plaats, waarbij tegenwoordig waren H. Deckens, P. Holtus en C. Zeeman van de IJsclub, en de Heren W. van der Vall, P. Klopper en W. Bruul van V.V.H. De Heer Van der Vall leidde de vergadering en zette aan de be stuursleden van de IJsclub uiteen wat de plannen waren. Het re sultaat van deze vergadering was, dat met algemene stemmen werd besloten, om het plan verder te onderzoeken. De Heren Van der Vall en Zeeman namen op zich om naar de Heren Van Foreest te gaan ten einde te informeren, onder welke voorwaarden de beschikking kon worden verkregen van een terrein, gelegen in de bossen van Nijen- burg, Heilooerbosschen genaamd. De Heren Bruul, Holtus en Klopper werden aangewezen om op het fietsje te stappen en een bezoek te brengen aan de ijsbaan te Bloemendaal teneinde een onderzoek in te stellen betreffende de aanleg en exploitatie van een ijsbaan. Op 29 October daarna werd opnieuw vergaderd. Bij de reeds ge noemde bestuursleden waren toen ook aanwezig Jhr. H. van Foreest, J. Mann als waterbouwkundige, J. Mulder en P. de Jager. Het resul taat van deze vergadering was, dat de Heren Van Foreest (H. van Foreest en N. van Foreest, de laatste was de burgemeester van Hei loo) alle medewerking toezegden en elk een bedrag van 100,= be schikbaar stelde als bijdrage voor de te maken onkosten. Er werd besloten om een nieuwe IJsbaanvereniging op te richten. De Heren H. van Foreest en W. Bruul werden voorlopig respectieve lijk tot voorzitter en secretaris benoemd. Met het opstellen van ontwerp-statuten werden deze heren eveneens belast. De volgende vergadering was op 5 November en er werd met alge mene stemmen tot oprichting van de vereniging "IJSBAAN HEILOO" be sloten. De Heren H. van Foreest en W. Bruul werden tot voorzitter en secretaris benoemd. 18 Mei 1926 werd de Koninklijke Goedkeuring op de statuten ont vangen. Ijsbaan Heiloo werd toen ook aangenomen als lid van de K.N. S.B. Tot zover in het kort de geschiedenis van de oprichting van deze vereniging Ijsbaan Heiloo. Het lidmaatschap bedroeg 1,= per persoon.

Heylooer Cronyck | 1981 | | pagina 9