van de brandbestrijding van vroeger en nu in zijn algemeenheid, en voor Heiloo in het byzonder kon laten zien. Op Zaterdag 13 Juni is deze tentoonstelling door Burgemeester Glijnis, hoofd van de brand weer, geopend. Ter gelegenheid hiervan waren voor De Oude Pastory aan wezig de stoombrandspuit van Wormerveer uit 1901 (die drie uren lang heeft gespoten)het materiaal van de brandweer van Heiloo en een lad derwagen van de brandweer van Alkmaar, zodat vooral de jeugd zich heeft kunnen amuseren. Deze dag bracht ongeveer 150 bezoekers in de Oudheidskamer. Deze tentoonstelling gaf een overvloed aan voorwerpen te zien en heeft daardoor vooral ook jeugd getrokken. Ook nagenoeg alle brand weercorpsen uit de wijde omgeving hebben belangstelling getoond en de expositie bezichtigd. De eerste maanden was er tijdens de openingsu ren van De Oude Pastory steeds een brandweerman aanwezig om het pu bliek uitleg en inlichtingen te geven. Een gehele Heylooer Cronyck is er gewijd aan brand, brandweer en brandbestrijding in Heiloo - ruim dertig pagina's met een viertal fo to's op groot formaat. Tot en met 19 December (de officiële dag van het veertigjarig jubileum) heeft deze tentoonstelling gestaan. Op Dinsdag 17 November vond de jaarvergadering plaats. De agenda punten konden snel worden afgehandeld, waarna de Heer Brandts Buijs een lezing gaf - met dubbele lichtbeelden - over de Westfriese stolp boerderij, een zeer boeiende lezing, die door ongeveer 70 personen werd bijgewoond. In deze vergadering werd een nieuwe voorzitter ge kozen, de Heer P. Wijn, aangezien Rector Bertrand zich genoodzaakt zag, zich terug te trekken. Aan het einde van het jaar is wederom - exclusief voor de leden van 1981, een prent vervaardigd, die het Kasteel te Boekei verbeeldt, en de tweede Cronyck van 1981 hebt U - zij het wat verlaat - thans in handen. Pogingen van het bestuur om meer leden wat actief bij de vereni ging te betrekken, hebben tot nu toe weinig resultaat gehad: een en kele reactie is er gekomen en in de loop van 1982 hopen we enkele werkgroepen te kunnen formeren. Tenslotte mag niet onvermeld blijven, dat de Oudheidskamer is op genomen in de Wandelroute van de VW en dat er bijna wekelijks een klein artikeltje staat in De Uitkijkpost onder het kopje van Oud Heiloo. Het was niet mogelijk aan het einde van het jaar te komen tot 500 leden: hieraan ontbrak nog een tiental. Wellicht kan dit mooie getal in 1982 worden gehaald. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: Drs. P. Wijn, Dokterslaan 22 Heiloo, voorzitter Mr. W.A.M. Admiraal, Stationsweg 28 Heiloo, secretaris

Heylooer Cronyck | 1981 | | pagina 4