rij "De Burg" uit Alkmaar bij de brug af met bestemming "De hopende Visser" Daar het café hoofdzakelijk 's Zondagsmorgens, en alleen tijdens de winteravonden ook door de week werd bezocht, was het kasteleins schap voor Floris een bijbaantje. Als los werkman bij boeren in de omtrek en Vrijdags en Zaterdags als stalknecht bij Het Gulden Vlies in de Koorstraat te Alkmaar voorzag hij in zijn eerste levensbehoef ten. In de winter, wanneer er ijs in de sloten lag, en de schaatsen uit het vet kwamen, kon het op de Hoevervaart bij de Kalkovensbrug gezel lig druk zijn. Jong en oud kwam daar samen om de ijssport te beoefe nen. Vader Floris, die overal brood in zag, flanste dan vlug een koek-en-zopie-tent in elkaar en zette deze op het ijs. Moeder Floris maakte anijsmelk en Floris verkocht, tot het tijd was om de koeien te gaan melken bij de boer, "koppies stoom" en "panlatten". Een klein "koppie stoom" kostte twee cent, een grote kom een stuiver. Panlatten, gevormd uit zeer dunne, hardgebakken en in smalle repen gesneden bo terkoek, behoorden tot de geliefkoosde lekkernijen in die dagen. KERMIS BIJ DE BRUG In Juli, wanneer kermis werd gevierd in Egmond aan de Hoef, was het ook kermis bij de Kalkovensbrug. Weliswaar op bescheiden schaal, maar het was kermis! Het biljart, dat in de gelagkamer van "De hopen de Visser" stond, werd door de kastelein met behulp van zijn kinderen achter het huis gezet en met een groot zeil toegedekt. Want er moest ruimte zijn voor de danslustigen in de zaal! Het echtpaar Floris deed er alles aan om het de bewoners van de Egmondermeer en de buurtschap Kalkovensbrug naar de zin te maken. Enkele boeren uit de omtrek kwamen ver voor kermistijd bij elkaar in het café van Floris en samen beraamde men plannen voor de ker- misdraverij. Op kermismaandag togen de boeren dan met hun paarden - en in gezelschap van hun gasten - naar de harddraverij, die werd gehouden op de Kalkovensweg. Start en finish waren bij de hopende Visser en het keerpunt lag bij de spoorlijn. Naast het café had J. Zentveld, luisterende naar de bijnaam van Dries Pap, zijn grote kraam geplaatst. Deze kraam - het enige ker- misetablissement uitmakende - bood vele mogelijkheden, zowel voor jong als voor oud. Zentveld verkocht paling, nougat, kaneel- en zuurstokken, windmo lentjes en ballonnen. Je kon er zelfs koekhappen! In de gelagkamer van "De hopende Visser" was het groot bal. In dat

Heylooer Cronyck | 1981 | | pagina 25