=50 Toen de Heer Verstraeten na de eerste officiële vlucht, die hon derd meter hoog ging en ruim zes minuten duurde, uit het vliegtuig stapte, waren de eersten, die hem met zijn geslaagde vlucht geluk wensten Jonkheer N. van Foreest, burgemeester van Heiloo en zijn ambtgenoot, burgemeester G. Ripping uit Alkmaar. De volgende dagen stroomden de toeschouwers uit de gehele kop van Noord Holland, alsmede uit de Zaanstreek toe. Daar er voor het op stijgen van het toestel niet te veel wind mocht staan, en het in de kuststrook nogal winderig pleegt te zijn, moest een vlucht soms een of twee uur worden uitgesteld. Vooral op 7 October, toen er een hevige wind woei en er vele belemmerende wolken waren, gaf dat heel wat problemen. Niet echter voor Leon Verstraeten. Ik citeer wederom de A.C."Toch steeg Verstraeten op. Men zag het toestel scheef op gaan, eerst het eene en toen kwam het andere wiel van den grond. Met vrees en beving volgde men de gevaarvolle evoluties in de lucht. De plotselinge zwenkingen en de snelle dalingen volgden elkander op en de leek kon waarnemen, hoeveel moeite het den vliegman kostte den bocht te nemen en tegen den wind in binnen te komen. Eindelijk - gelukkig - hij was behouden gebleven. Een zucht van verademing ging het handgeklap en hoerageroep vooraf. Wat was de Heer Verstrae ten verhit, toen hij van zijn stoutmoedigen tocht terugkwam." De laatste vliegdag, de Zondag, is de drukte ontzaglijk geweest. Van Den Helder voeren vier extra boten, de H.M.S. liet extra treinen lopen vanaf Den Helder, Schagen en Enkhuizen, aan Station Schagen werden 468 retourkaarten Alkmaar verkocht. Het gedrang op de dijk langs de Hoevervaart was zo groot, dat een kramer met tent en al te water werd geduwd en een deel van zijn voorraad fruit in de diepte zag verdwijnen. Na zijn laatste vliegdemonstratie viel Verstraeten een hartverwar mende ontvangst ten deel bij het publiek. Een ogenblik zelfs werd hij op de schouders rondgedragen. Men viel hem lastig met verzoeken om handtekeningen op prentbriefkaarten, boorden, manchetten te zet ten en tientallen malen heeft men hem gekiekt. En buiten het terrein reed hij door een haag van mensen en daverende hoera's schalden tot aan het bladerdak. Het was waarlijk imposant, aldus een ooggetuige. Niet minder imposant was de officiële huldiging in de feesttent op het terrein. De Heren De Groot, Fortuin en Pluimgraaff huldigden uit voerig de vliegman. De Heer Pluimgraaf besloot zijn speech met de opmerking "dat de Heer Verstraeten bij den dames een grote indruk had achtergelaten. Alsof zij deze laatste woorden wilde bevestigen sprak op elegante wijze Mevrouw Van Griethuijsen, geboren Bilderdijk de Meijer aldus in verzen:

Heylooer Cronyck | 1981 | | pagina 20