Vlieg - Wedstrijden Voor de beveiliging van de bezoekers, die de onbewaakte spoorweg overgang naar de boerderij moesten passeren, waren door de Directie van de gpoorwegen maatregelen getroffen, onder andere door het plaatsen van een wachthuisje ten behoeve van de seinhuiswachter. De politie was overigens ook in die dagen bij zulke sportevenementen op volle sterkte aanwezig. Twintig rijksveldwachters, gemeenteveld wachter Vos en twee boswachters zorgden voor de regeling van het verkeer en de afzetting. En dat was nodig, want vele duizenden be zoekers kwamen naar dit grote vliegfeest. Ook op andere terreinen wierp het vliegfeest zijn schaduv/ vooruit. Zo deden de geruchten de ronde, dat er een premie was uitgeloofd voor degenen, die meedurfden. Dit was echter niet juist; de machine kon bovendien slechts een persoon meenemen. En in de Alkmaarsche Courant van 5 October verscheen deze prijs vraag Wie uit bovenst, opschrift de meeste Ned. Zelfst. naamwoorden van hoogst. 6 lett. (geen eigennamen) inzendt, bijv. dreg, regen, trein, rijwiel, ontvangt een bedrag van 30,= in cont. de volgende 1 van 20,= daarop volg. 1 van 10,= daarop volg. 1 van 7,50 daarop volg. 1 van 5,= daarop volg. 1 van 2,50 de 25 daarop volgenden ieder 1 van 1,= in cont. en de 25 eerste inzendingen van 100 woorden ook ieder 1,=. De prijzen bestaan dus niet in minderwaardige artikelen. Aangename en nuttige bezigheid voor oud en jong) De uitslag, met naam en adres der winners, wordt voor 8 Nov. a.s. aan alle inz. toe- ge z. Inz. met opgave dezer courant tot 1 Nov. a.s. geldig en moeten met postw. a 35 ct of 40 ct postz. voor adm. kosten, toegezonden worden aan het administratie-Bureau, Keizersgracht 307, Amsterdam. =48=

Heylooer Cronyck | 1981 | | pagina 18