=45 Na het nuttigen van een ijsje gingen we naar de Rustende Jager. Daar kon gedanst worden op de tonen van een strijkje, meestal be staande uit de minimale bezetting: een viool en een piano. Ter Coulster. Ook in "Ter Coulster" kwamen wel eens groepjes bijeen. De grote weide met het theekoepeltje leende zich hiervoor uitstekend. Op Hemelvaartsdag was er vaak een meeting door een landelijk Christe lijk verbond. Ook andere groepen, die hun openluchtbijeenkomsten liefst niet al te nadrukkelijk in de openbaarheid wensten te bren gen, kwamen daar samen. Zover mij bekend is, vonden er na de Twee de Wereldoorlog in Ter Coulster geen meetings of andere bijeen komsten meer plaats. Zomerfeest en Openluchtspel. In het begin van de jaren dertig volgden twee bijeenkomsten elkan der op, die lang in het geheugen van vele Heilooers zijn blijven hangen Als eerste noem ik het provinciale Zomerfeest van de Omroepvereni ging de VARA. Dat feest werd gehouden op een terrein, toebehorend aan de Familie Van Foreest: de Ijsbaan aan de Kuillaan. Aanhangers van eerdergenoemde radio-omroepvereniging waren van heinde en ver gekomen om te luisteren en de kijken naar de optredende muzieken- sembles, artiesten en sprekers. Veel succes oogstte op dit zomer feest de toen populaire hoorspelspeler Willem van Capelle in zijn onvergetelijke creatie van "Ome Keesje". Openluchtspel op de Nijenburg. De tweede genoemde bijeenkomst vond plaats op de Nijenburg. De To neelvereniging "Falkland" had toestemming gevraagd en ook gekre gen van de Familie Van Foreest om daar een openluchtspel op te voeren. Op een open plek in het bos, tussen de zuidelijke ingang van het landgoed en het Van Deelenslaantjewerd onder de bezie lende leiding van Johan Rossenbacker het treurspel "Joseph in Do- than" van Joost van den Vondel opgevoerd. Oud-Heilooers zullen zich ongetwijfeld dit unieke schouwspel te midden van het groene lover herinneren. Door de grote rolbezetting moest behalve op de vaste kern van "Falkland" ook een beroep wor den gedaan op vele figuranten. Daar het niet mogelijk is, de namen van alle medewerkenden aan dit spektakelstuk te vermelden, en bo vendien vele namen niet meer te achterhalen zijn, beperk ik mij tot het noemen van enkele namen van personen, die aan "Joseph in Dothan" gestalte gaven.

Heylooer Cronyck | 1981 | | pagina 15