OPENLUCHTBIJEENKOMSTEN in de eerste helft van deze eeuw in Heiloo Als men nu eens langs de Zandersloot wandelt, dan is het een ge noegen om het geheel eens in ogenschouw te nemen - weliswaar is de grote salamanderkachel uit de vernieuwde tent verdwenen en heeft plaatsgemaakt voor een moderne centrale verwarmingsinstallatie. We meenden, de Heilooer Ijsbaan, die in 1984 zijn 60-jarig be staan zal herdenken, eens in de schijnwerpers te moeten zetten. Heiloo kan trots zijn op de prachtige baan met bijbehorende accom modatie, die zo heerlijk in de luwte van het Heilooer Bos verscho len ligt. J. van den Kommer In de eerste helft van deze eeuw was Heiloo nogal in trek voor het houden van meetings, openluchtspelen, zomerfeesten, vliegfees- ten en andere openluchtbijeenkomsten. Bij de Kattenberg. Op de Kortelingen en bij de Kattenberg vonden voor de Tweede We reldoorlog dikwijls bijeenkomsten plaats van groepen, die hun ziens wijze op deze maatschappij wilden uitdragen naar buiten. Zo kwamen ieder jaar beslist op deze plaats de bestrijders van het gebruik van alcohol bijeen. Een vaste openluchtbijeenkomst in deze omge ving was er iedere Zondag van het Leger des Heils. Bij de Katten berg. Een geliefd ontmoetingspunt van vele Alkmaarders en Heiloo- ers. Vooral voor de zestien- en achttienjarigen. Een wandeling door het Heilooer Bos naar het Leger des Heils was weliswaar geen doel, maar het corps zorgde daar wel voor een aparte sfeer. De poging tot het redden van verlorenen uit de maatschappij door de Heilsoldaten en het zingen bij de tamboerijn en trompet van gees telijke liederen, deed ons jongeren toen nog wat vreemd aan. Toch was het een typisch zondags buitengebeurendat geheel paste in die tijd. Geïnteresseerd bleef je dan ook onder de hoge beuken staan luisteren naar de getuigenissen van de bekeerden.

Heylooer Cronyck | 1981 | | pagina 14