Hierna werd de erewijn rondgediend terwijl het Heiloose fanfare corps, onder leiding van zijn directeur, de Heer D. Harder jr. met muziek de vrolijke stemming verhoogde. Daarna werd namens het hoofdbestuur van de Nederlandse Schaatsen rijders Bond, van de IJsclub Hollands Noorderkwartier en de Alk- maarsche IJsclub het woord gevoerd door A.J. Stikkel. Ook wij heb ben vroeger in Alkmaar een ijsbaan gehad, zo sprak hij, aan de Quint, maar men heeft ons deze ontnomen om er boerekool op te ver bouwen De Heer W. van der Vall bracht dank voor de ondervonden morele en financiële steun van de Familie Van Foreest: aan haar, en niet aan het bestuur heeft men deze mooie baan te danken (applaus!). Laatste spreker was de Heer K. Veldkamp van de Vereniging Heiloo Vooruit, een vereniging, die de belangen van het algemeen, doch van Heiloo in het byzonder, wil bevorderen. Hierna liet het fanfarecorps zich weer horen, en werd er een rondgang gemaakt. Al met al was het een zeer geslaagde opening, die vanwege het schitterende winter weer honderden mensen op de been bracht. Er dient nog vermeld te worden, dat de consumptietent annex be stuurskamer op het terrein werd gebouwd door timmerman Adriaan Groot, die ook samen met zijn zwager, Dirk de Jager, de exploita tie voor zijn rekening nam. Een gezellige tent was het, met een grote salamander in het midden, die voortdurend roodgloeiend stond. Na wat baantjes gereden te hebben zat men in een grote kring om die kachel heen. Ook de Heer Boerma, de schoenmaker, stond met een hokje op de baan, om eventuele reparaties uit te voeren; in die begintijd wa ren schoenschaatsen nog niet bekend.Borjeson stond bij de ingang ook in een kiosk voor de kaartverkoop en controle. Op 15 December 1925 had de eerste wedstrijd in hardrijden voor jongens plaats. Op 17 Januari daaropvolgend werd de eerste wed strijd in schoonrijden gehouden. Juryleden waren de Alkmaarse he ren Ooms, Teerink en Wijdeman. Op 3 Januari 1928 vond het kampi oenschap schoonrijden plaats; kampioenspaar werd Mevrouw T. Lui- ting-Met en de Heer J. Met. Tweede prijs voor MejG. Koster en de Heer Jac. Amoureus. Op 13 Januari 1929 werd het kampioenschap hardrijden van Noord Holland verreden. Kampioen werd T. Boot uit Purmerend. Nog vele wedstrijden en demonstraties zijn in de loop der jaren op de Heilooer Ijsbaan gehouden. Zo hebben Sjoukje Dijkstra en Jo- an Haanappel in hun beginperioden een demonstratie op de ijsbaan gegeven. =42=

Heylooer Cronyck | 1981 | | pagina 12