=41 loo en Limmen, tot ereleden te benoemen. Op Donderdag 3 December van dat jaar ging de ijsbaan voor het eerst open. Wij lezen hier over in de Alkmaarsche Courant het volgende: Hedenmiddag is de Heiloosche Ijsbaan opengesteld voor kinderen van leden. Het ijs is in besten toestand, slechts het bovenste laagje is sneeuwijs. Deze ijsbaan is, zooals bekend, ondergeloopen land, zoodat er aan het rijden ter plaatse absoluut geen gevaar is verbonden. De baan is gelegen aan de Zandersloot, even buiten de Alk maarsche grens. Naast de baan, die ongeveer 3*5 ha groot is, had men een houten ge bouw neergezet, dat verwarmd zou worden "en dan den schaatsenrij ders een welkome en aangename gelegenheid zal bieden om uit te rusten en het gezellige gewirwar te aanschouwen". Voor het onder binden der schaatsen werd een aparte gelegenheid ingericht, waar men tevens terecht zou kunnen voor eventuele kleine reparaties. Het bezwaar van deze baan was het feit, dat hij per schaats moei lijk te bereiken is. Men hoopte hieraan tegemoet te komen door het bouwen van een loods, waar fietsen (tegen een zeer laag ta rief) in bewaring zouden kunnen worden gegeven. De volgende dag, Vrijdag 4 December dus, werd de baan van de IJs club Heiloo voor het publiek opengesteld. Reeds dadelijk was er be langstelling en die werd met het uur groter. Het ijs was goed, de sneeuwlaag, die erop lag, werd verwijderd, en de dag daarop kwamen de electriciëns gereed met de verlichting, zodat men ook bij avond van de ijssport kon genieten. Omdat de voorzitter verhinderd was, bleef een officiële opening achterwege, die werd uitgesteld tot Zondag 6 December, om half twee 's middags. In tegenwoordigheid van vele genodigden werd op dat tijdstip de ijsbaan officieel geopend door Jhr. H. van Foreest, voorzitter van de club. Onder de talrijke aanwezigen waren Burgemeester en Wet houders van Heiloo, de burgemeesters van Alkmaar en Limmen, de Hoofdbesturen van de Nederlandse Schaatsenrijders Bond, de Bond Hollands Noorderkwartier, de Burger IJsclub te Alkmaar, en het Da- gejijks Bestuur van Heiloo Vooruit. Na het welkom bracht de voorzitter een byzonder woord van dank aan de secretaris, de Heer Bruul, die dit plekje als het ware heeft "uitgevonden". Daarna sprak de burgemeester en haalde Beets aan, die de lieflijke ligging van Heiloo heeft bezongen en het bos, waarin de ijsbaan nu ligt. Vervolgens sprak Mr. W.C. Wendelaar, burgemeester van Alkmaar, mede namens zijn ambtsgenoot van Limmen: hij achtte de baan ook zeer zeker voor deze gemeenten van belang, omdat zij geen eigen ijsbaan hebben.

Heylooer Cronyck | 1981 | | pagina 11