1975. Door een steeds uitbreidend arsenaal van hulpverleningsmateriaal Voor verkeersongevallen werd de noodzaak van een speciaal voertuig hiervoor steeds groter. In Februari kon dan ook een nieuwe hulpverle ningswagen in gebruik worden genomen. Een commandowisseling vond plaat in November, toen J.A. Kroonenburg de leiding overnam van de Heer Nieuwpoort. Een brand bij De Jong's Tuincentrum aam de Kennemerstraat- weg op 2 Augustus en bij Koomen's confectie-atelier op 30 December wa ren de belangrijkste van de 26 maal dat moeöt worden uitgerukt. 1976. Een brand in de woning van Abbo aan de Kanaalweg op 25 Mei was van de 41 maal dat de brandweer werd opgeroepen de grootste calamiteit 1977. Van weinig betekenis waren 34 oproepen voor brand of hulpverle ning; doch de komst van de draadloze alarmering, de zogenaamde "pie pers" was voor de brandweer zeer belangrijk in verband met de grotere mobiliteit van de leden. 1978. Een byzonder belangrijke uitbreiding van de hulpverleningsgereed schappen vormden de hydraulische redschaar en spreidvijzeldie begin Juni werden aangeschaft. Hoe belangrijk deze aanschaffingen waren, bleek reeds op 26 Juni, toen dit gereedschap bij een auto-ongeval aan de Hoogeweg haast onmisbaar bleek. Ook op 24 Augustus, toen aan de Ken nemerstraatweg een melkauto een woning binnenreed, en op 19 December, bij een autobotsing aan de Omloop, was de hulp van de brandweer nodig. Naast deze ongevallen werd het corps nog 50 maal gealarmeerd, zoals op 26 Januari voor een grote brand bij Houtenbos aan de Heerenweg en op 16 October, toen een villa in De Ronge in brand ging. 1979. In dit jaar kon als nieuw hoofd van de brandweer worden begroet de Heer G.J. Glijnis, die de Heer Hoekstra opvolgde als Burgemeester van Heiloo. De eerste grote actie voor het corps vond plaats op 26 Mei, toen de brandweer van Alkmaar de corpsen van Bergen en Heiloo uit voor zorg om bijstand verzocht bij een grote brand in de Mosterdsteeg. Een paar dagen later, op 1 Juni, was er brand bij De Jong's Tuincentrum aai de Kennemerstraatweg. Hierbij werd assistentie verleend door de brand weer van Sint Willibrord. De resterende van de 41 meldingen waren van kleine aard. 1980. Leek het aanvankelijk een erg rustig jaar te worden - op 27 No vember kwam hier verandering in, toen de boerderij van Smit in de Boe- kelermeer in brand raakte. Van de 30 maal, dat alarm werd gegeven, was de brand in de Liduinaschool eveneens een zwaar karwei. 1981. Van dit jaar kan (voorlopig) worden vermeld: een bijstandverle ning aan Limmen op Nieuwjaarsnacht bij een boerderijbrand en het feit, dat in September de brandalarmering overging naar de regio-centrale in Alkmaar.

Heylooer Cronyck | 1981 | | pagina 29