De belangrijkste actie van het corps vond plaats op het grondgebied van Alkmaar, toen op 12 en 15 December een pyromaan de stad onveilig maakte, en de brandweer van Alkmaar zich, voor de veiligheid der inge zetenen, genoodzaakt zag de omliggende corpsen om bijstand te verzoe ken Blusploegen uit Bergen, Koedijk, Heiloo en Oudorp repten zich naar de stad om hulp te bieden. Dit was samenwerking op zijn best. Naast bovengenoemde werd de brandweer nog 30 maal opgeroepen voor calamitei ten in eigen gemeente: alle van weinig importantie. 1971. Een druk en enerverend jaar voor de brandweer van Heiloo. 36 maal werd een beroep op hem gedaan, waarbij vijf doden vielen te be treuren. Op 12 Mei was wederom de pyromaan in Alkmaar actief, zodat ook nu weer de omliggende corpsen om bijstand werd gevraagd. De kaar senfabriek van de Abdij van Egmond ging op 13 Juni in vlammen op, waar bij o.a. door Alkmaar en Heiloo bijstand werd verleend. Een autobotsing in een dichte mist op Rijksweg 9 vond plaats op 20 Oc- tober. In de vuurzee, die ontstond, kwamen twee inzittenden om het le ven. Uit een vrachtauto met stenen, die op 18 October op zijn kop ging, moest de chauffeur worden bevrijd. Op 5 November was het een wagen met dranken, zodat de brandweer grote schoonmaak moest houden. 1972. Op 4 November van dit jaar ging een lang gekoesterde wens in ver vulling met de ingebruikneming van de nieuwe kazerne. De nieuw aange schafte motorspuit kon dus meteen in een nieuwe behuizing. Het hoofd van de brandweer, Burgemeester Oorver, werd dit jaar opgevolgd door de Heer Hoekstra. Slechts 21 maal hoefde de brandweer in actie te komen, waarvan hier wordt genoemd 13 November, toen aan de Westerweg een schuur van de Heer Rotteveel, waarin 37 koeien stonden, tijdens een zeer zware storm in stortte. 1973. Met de komst van mobilofoons en portofoons doen de draadloze ver bindingen hun intrede. Eèn grote brand moest worden bestreden, toen op 6 Juli de boerderij van P. van 't Veer in de Egmondermeer in brand ging. Het totaal aantal meldingen bedroeg 30. 1974. Uit 24 meldingen moesten twee grote branden worden aangepakt. Op 17 Juli was het de villa van Mevrouw Rolff aan de Kennemerstraatweg; tien dagen later de hier recht tegenover liggende boerderij van Frans. In beide gevallen werd samengewerkt met de brandweer van Alkmaar, waar bij men in het laatste geval pas tijdens de blussing tot de ontdekking kwam, dat dit grondgebied van Alkmaar was. Een vernieuwing van materieel vond plaats in November, toen een nieuwe tankautospuit in gebruik kon worden genomen. 24

Heylooer Cronyck | 1981 | | pagina 26