In December van dit jaar is er niet geblust, maar in Plan Zuid zijn wel enige kelders leeggepompt, die door overmatige regenval waren on- dergelopen. 1961. Burgemeester Pesman doet op 6 Mei zijn intocht in Heiloo. Het corps defileerde voor de nieuwe Burgemeester. In dit jaar 20x uitge rukt, onder andere voor hooibroei, autobrand en een fabrieksbrandje (rubberfabriek op Kapel) en natuurlijk de nodige schoorsteenbrandjes. De rammeneur deed weer goede diensten. Voor de leken even een uiteen zetting wat een rammeneur is: dit is een enorm zware kogel met diver se uitsteekstels, die van boven af door de brandende schoorsteen op en neer wordt gehaald en de brandende roetmassa losmaakt, met het ge- volg, dat die troep, wanneer de kachel is weggehaald, beneden wordt opgevangen. De schoorsteen wordt dus geraagd. Vraag echter niet, wat voor troep dit soms achterlaat. Maar dat is niet de zorg van de brand weer: maar men probeert het altijd wel zo netjes mogelijk te fiksen. 1962. In de Beemster meegedaan met een wedstrijd, resultaat 6e prijs. Bij een wedstrijd tussen de corpsen Beemster, Koedijk en Heiloo be haalde Heiloo met een klein verschil de eerste prijs: een mooie wis selzuil, beschikbaar gesteld door Burgemeester Pesman, die van de drie strijdende gemeenten burgemeester is geweest en van Heiloo toen nog was. Uitgerukt dit jaar 16 maal. 1963. In dit jaar wisseling van secretaris. De nieuwe secretaris lar deerde zij» jaarverslagen met een aantal moppen. We zullen er niet van noemen, want ze hebben inmiddels een baard van hier tot gunter. Op 16 Januari was er feestavond van de Heilooër Middenstandsvereniging in de Rustende Jager, en prompt ging tijdens deze feestavond het alarm. Het gevolg was, dat de halve Rus leeg liep, wat het manvolk betrof, daar de meeste brandweerlieden middenstanders waren. Op 2 November overleed de eerste Commandant van ons corps, de Heer J. van den Kommer sr op 77-jarige leeftijd. Hij is met corpseer begraven. In dit jaar kon de Burgemeester mededelen, dat de nieuwe kazerne, waar men zo broodnodig behoefte aan had, op papier stond. Een plan voor een nieuwe manschappenwagen werd ook ingediend. De Heer C. Rozing trad af als voorzitter, hij verhuisde namelijk naar De Meere. De Heer Zander wordt met ruime meerderheid van stemmen als voorzitter gekozen. 19 maal uitgerukt. t 1964. Weinig te melden over dit jaar. 18 maal uitgerukt. De hoofdmoot der branden waren schoorsteen- en vuilnisbeltbrandjes. 1965. De brandweerlieden J.C. Zander, P.A.C. Nieuwpoort, A. Kaan en J. Koomen worden onderscheiden voor hun 124 jarig dienstverband. 22

Heylooer Cronyck | 1981 | | pagina 24